MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Valmiermuižas pils parku rotā muižniecisks bērnu rotaļu laukums

Kopš 10. maija svinīgās atklāšanas Valmiermuižas pils parku rotā muižas stila bērnu rotaļu un atpūtas laukums, kas jau priecē kā vietējos bērnus, tā arī Valmiermuižas ciemiņus. Laukums izveidots, pateicoties „Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai” finansiālam atbalstam un Valmiermuižas kultūras biedrības organizēto kultūras pasākumu apmeklētāju ziedojumiem.

Valmiermuižas pils parkā, 10. maijā, Ūsiņdienas svinībām veltītajā mājražotāju un amatnieku tirdziņa „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” laikā ar f/k „Endzelīte” skanīgajām dziesmām, šūpošanos jaunajās šūpolēs un svētku uzrunām tika atklāts bērnu rotaļu laukums, kas turpmāk padarīs Valmiermuižas pils parku par patīkamāku atpūtas vietu apkārtnes bērniem un citiem mazajiem Valmiermuižas ciemiņiem, kuri šeit ierodas kopā ar saviem vecākiem.

Iedvesmojoties no Valmiermuižas vēstures, zem majestātiskā parka vecajiem kokiem un netālu no pils tornīša izvietotie rotaļu laukuma elementi ir ieguvuši senatnīgas formas. Tā runā, ka XVII un XIX gadsimtā izveidotajam laukumam līdzīgās atrakcijās izklaidējās arī Valmiermuižas augstdzimušie bērni. Līdz ar to, rotaļu laukuma apmeklētājiem ir iespēja izzināt senākas spēļu un rotaļāšanās tradīcijas. Šobrīd muižas parkā ir iespējams izšūpoties trīs dažādās šūpolēs un pārspēt pretinieku, spēlējot liela izmēra dambreti, bet mazākie bērni var rotaļāties smilšukastē. Drīzumā ir plānots atpūtas laukumu papildināt vēl ar umurkumuru – karuseli.

Pateicoties Burtnieku novada pašvaldības veiktajai muižas parka rekonstrukcijai, kas padarīja šo vietu piemērotāku pasākumu rīkošanai, Valmiermuižas kultūras biedrība varēja ķerties pie rotaļu laukuma ieceres īstenošanas. To bija iespējams paveikt, apvienojot projekta ELFLA pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros iegūto finansējumu, Jāņu ielīgošanas pasākumu „Saulgriezis” apmeklētāju un tirdziņu „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” tirgotāju ziedojumus 2 gadu garumā.

Atklājot rotaļu laukumu, Burtnieku novada Domes vadītājs Edvīns Straume, Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Zane Kaķe un „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis vienojās, ka visu kopīgais mērķis ir darboties, lai Valmiermuiža un tās parks turpinātu būt par vietu, kur notiek aktīva sabiedriskā un kultūras dzīve un kur kvalitatīvi pavada laiku gan apkārtnes iedzīvotāji, gan labprāt iegriežas ciemos arī lieli un mazi ciemiņi no tālākām vietām. Jaunais rotaļu laukums būs muižas parka „pievienotā vērtība”, kas ļaus ikvienam pārliecināties par šīs vietas viesmīlību.

Valmiermuižas kultūras biedrības nākamais projekts ir Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes piemineklis. Valmiermuižai ir bagāta vēsture ar stāstiem un leģendām par rosīgo dzīvi, kādu šeit veidojuši muižas saimnieki, kuri atstājuši „nospiedumus” arī Latvijas kultūrvēsturē. Valmiermuižas kultūras biedrība vēlas, lai arī citi iepazītu šīs īpašās personības, piemēram, Magdalēnu Elizabeti fon Hallarti, vienu no spožākajām Latvijas vēstures XVIII gs. personībām. Viņa Valmiermuižā izveidoja Vidzemes Brāļu draudzi, kas ir saistāma ar latviešu nacionālās atmodas pirmsākumu. Lai iemūžinātu M. E. fon Hallartes piemiņu, biedrība rīko pieminekļa ideju metu konkursu, kurā līdz 26. jūnijam aicināti pieteikties tēlnieki – mākslinieki. Valmiermuižas kultūras biedrība aicina atbalstīt pieminekļa projekta īstenošanu pils parkā, ziedojot (Reģ. nr. 40008191028, konta nr. LV02 HABA 0551 0382 05177).

Valmiermuiza_06 Valmiermuiza_04  Valmiermuiza_03Valmiermuiza_02Valmiermuiza_07

Valmiermuiza_05

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *