MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

13. maijā Ikšķiles tautas namā pasniegs Dzintara Soduma balvas literatūrā

 Ikšķiles novada pašvaldība un Soduma balvas žūrija pateicas izdevniecībām un autoriem, kuri iesniedza savu prozu, dzeju, tulkojumus, pagodinot konkursu ar savu piedalīšanos un uzticību. 29 grāmatas – bagāta un spēcīga viena gada literārā raža. Žūrijai nebija ne mazāko šaubu, kam šoreiz pienākas balvas. Divas grāmatas vispilnīgāk atbilst galvenajam Soduma balvas kritērijam: tām piemīt neapstrīdams, spožs novatorisks raksturs.

Laureāti ir Andra Zeibota romāns „Okeāniskais es” un Ingas Ābeles kultūrvēsturiskā grāmata „Klūgu mūks”. Abu laureātu darbus izdevis apgāds „Dienas Grāmata”.

Saturiski izcili uzrakstītajam Andra Zeibota darbam latviešu literatūrā pagaidām nav analoga. Mākslinieki nereti savās radošajās atklāsmēs apsteiguši savu laiku un arī zinātni, savukārt Andris Zeibots šo grāmatu ir uzrakstījis savlaicīgi, tā ir aktuāla šodien un tāda būs arī rīt. Apstiprinājums tam ir pasaulē arvien lielāku ievērību gūstošā apziņas filozofija.

Ingas Ābeles romāns „Klūgu Mūks” ir stāsts par Latvijas „trešo zvaigzni”, kas simbolizē Latgali, par šīs Latvijas daļas kultūras, pašapziņas tapšanu, ticību, vēsturisko ceļu, kas dots caur dzīvo cilvēku, personību likteņiem. Pirmoreiz Latgale ar visu savu vienreizību ieraudzīta un atklāta no „Baltijas latviešu” puses, ieraudzīta ar mīlestības, intereses un ziņkārības pilnām acīm. Viena no galvenajām, ja ne galvenā romāna varone ir latviešu valoda un tās patstāvīgs latgalisks tēls, pievilcīgs un svarīgu lomu spēlējošs. Šī grāmata ir ne vien gada notikums, bet ir kļuvusi par Latgales un Latvijas vēstures, un kultūras daļu kopš savas parādīšanās brīža.

Līdz ar laureātu godināšanu Dzintara Soduma dzimšanas dienā Ikšķiles tautas namā tiks atklāta izstāde „Sodums.Uliss. Vīrieša ceļojums.”, kuru veidojušas Ieva Zībārte, Brigita Bula un Nora Ikstena un kuras patroni ir Baltic International Bank un Valērijs Belokoņs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *