MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

17. maijā Madonas pusē aicina “Velo ekskursija – Vestiena un gleznainā Kāla ezera apkārtne”

Aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti piedalīties velo tūrisma pasākumā un doties kopīgā izbraucienā pa gleznaino Kāla ezera apkārtni. Šis būs nesteidzīgs atpūtas tipa brauciens ar ekskursijām lauku saimniecībās, dabas ainavu vērošanu un kopīgu zivju zupas pikniku Kāla ezera krastā. Maršruta garums – 20 kilometri.

Pulcēšanās uz pasākumu notiks Madonas novada Vestienā. Velo ekskursijas laikā interesantus stāstus stāstīs ne tikai apskates vietu saimnieki, bet arī vēstures zinātājs Bruno Podiņš. Visas dienas garumā būs pieejams velo tehniskais palīdzības auto. Domājot par dalībnieku ērtāku nokļūšanu, tiek piedāvāta arī velosipēdu transportēšana maršrutā Madona-Sauleskalns-Vestiena un atpakaļ.

Dalībniekiem jāņem līdzi velosipēda vai transportlīdzekļa vadītāja apliecība. Bērni līdz 12 gadu vecumam braucienā var piedalīties tikai vecāku pavadībā. Pirms došanās ceļā kopīgi atkārtosim arī velo braucējiem saistošos Ceļu satiksmes noteikumus.

Velo ekskursija sāksies plkst. 11.00 un ilgs līdz pieciem pēcpusdienā. Brauciena laikā apskatīsim: Vestienas muižas apkārtni, Vestienas luterāņu baznīcas drupas, viesosimies dabas sētā “Aparēni” (mājdzīvnieki un mājputnu kolekcija, daiļdārzs), zemnieku saimniecībā “Jāņkalni” (ogu un augļu dārzi, pārstrādes cehs, produkcijas degustācija un iegāde) un animatora A.Burova “Leļļu mājā” (Latvijas animācijas pamatlicēja Arnolda Burova (1915 – 2006) vasaras māja, ekskursija un multiplikācijas filmu skatīšanās). Dienas vidū zemnieku saimniecībā “Ielāpi” ir plānota atpūtas pauze ar pusdienu pikniku, kurā tiks piedāvāta Kāla ezera zivju zupa. Viss brauciena maršruts ir ļoti ainavisks un ved pa Vestienas aizsargājamo ainavu apvidu.

Dalības maksa (par apskates objektiem un pusdienu pikniku) ir 6 EUR bērniem; 8 EUR pieaugušajiem. Liela lietus gadījumā ekskursija var tikt pārplānota braukšanai ar automašīnām.

Dalību pasākumam pieteikt pie Madonas novada pašvaldības tūrisma darba organizatores Sanitas Somas, tel. 29130437. Laipni gaidīti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *