MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs par Ventspils budžetu: Ir lietas, kuras nedrīkst atlikt

Sastādot pašvaldības budžetu, vienmēr jāiziet cauri ieņēmumiem, domājot, kā tos palielināt, un izdevumiem, domājot, kā tos samazināt, uzskata partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņu portālam ventasbalss.lv pilsētas 2024. gada budžetu, Lembergs norādīja, ka ir lietas, kuras nedrīkst atlikt.

“Kad sastāda budžetu, pamatā tas veidojas kā ilgtermiņa budžets – tikai tad ir pareiza finansiāli ekonomiskā plānošana. Varbūt galvenais, kā šim budžetam pietrūka, ir četru gadu plānošanas periods, bet daļēji tas ir izlabots, un es domāju, ka to šogad domes vadībai izdosies pietiekami labi sakārtot. Galvenais uzdevums, jebkuru budžetu sastādot, ir vienmēr iziet cauri ieņēmumiem, domājot, kā tos palielināt, un izdevumiem, domājot, kā tos samazināt. Vienmēr jāpieiet tā, ka naudas nav,” sacīja Lembergs.

Viņš turpināja: “Nevienam nav noslēpums, ka Covid krīze negatīvi ietekmēja ekonomiku, tad karš Eiropā, kas negatīvi ietekmē tai skaitā Ventspils ekonomiku. Plus negatīvie lēmumi attiecībā uz pašvaldību budžetiem, ko pieņēma Saeima 2020. gadā un visus nākamos gadus. Tā ir ilgtermiņa krīze no pašvaldību viedokļa, ar to ir jārēķinās.”

“Es vēl 2021. gadā, atrodoties nebrīvē, rakstīju, ka vajag īsināt izmaksas. To varbūt neizdarīja uz 2022. gadu, daļēji tas uz 2023. gadu tika izdarīts, bet uzkrājas šī kritiskā masa. Vienlaicīgi vajag rēķināties ar to, ka pilsētā viss noveco. Pieņemsim, ielas – tās nav no jauna jābūvē, bet bruģa kārta ir vienā otrā vietā pamazām jāpārliek, nav jārok viss augšā. Līdz ar to izmaksas nav lielas, bet to nedrīkst atlikt. Saprotiet, es eju pa pilsētu un redzu kā rentgenologs rentgena attēlā katru mazāko kauliņu; ja tas ir mazliet šķībs, uzreiz to ievēroju,” sacīja Lembergs.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *