MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Plaisa starp Lielrīgu un pārējo Latviju palielinās

Latvija izmirst, intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Vaicāts, kādus jautājumus vēl bez veselības, drošības un izglītības viņš virzītu valdības dienaskārtībā, Lembergs atzina, ka satraucoša ir atšķirība starp Lielrīgu un pārējo Latviju.

“Statistika rāda – pārējā Latvija izmirst. Vienmēr būs atšķirība starp galvaspilsētas reģionu un pārējo valsti, bet Latvijā šī atšķirība arvien straujāk pieaug. Tagad, kad masveidā ir ieplānots slēgt lauku skolas, tas vēl vairāk ietekmēs cilvēku aizplūšanu,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka dzīves attīstība var notikt tikai tad, ja ir resursi – materiāltehniskie, finanšu un cilvēkresursi, kuros ir intelektuālais potenciāls.

“Svarīgi, lai tie tiktu efektīvi izmantoti. Ja nav cilvēkresursu, nekāda attīstība nav iespējama. Tāpēc tas ir ārkārtīgi svarīgs jautājums. Valdības to vienmēr definējušas kā svarīgu, bet praktiskā politika nekad uz to nav bijusi virzīta – tas ir sauklis, kam nekad nav bijis seguma,” sacīja politiķis.

“Kāpēc es to izvirzu? Jo tas attiecas arī uz Ventspili. Pēc Krimas nelikumīgās inkorporācijas Krievijas sastāvā 2014. gadā, kad 2016. gada sākumā Māris Kučinskis kļuva par premjeru, virzīju jautājumu par īpašu atbalsta programmu tām teritorijām ārpus Lielrīgas, ko būtiski negatīvi skars ekonomisko sakaru būtiska samazināšanās starp Latviju un Krieviju. To pilnīgi ignorēja. Protams, nezināju, ka būs karš – tagad šī problēma ir vēl aktuālāka,” izteicās Lembergs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *