MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pēc vērienīgas restaurācijas atvērts Kuldīgas novada muzejs

Uzsākot jauno tūrisma sezonu, ikviens tiek gaidīts pēc restaurācijas atvērtajā Kuldīgas novada muzeja ekspozīciju centrā „Bangerta villa”.

Atjaunojot muzeju, esam saglabājuši Bangerta villas kultūrvēsturisko vērtību, izveidojot to par vēstures, pētniecības, mākslas un restaurācijas centru, kas iedzīvotājiem un viesiem piedāvās jaunus muzeja pakalpojumus,” gandarījumu par paveikto pauž Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Vēsturiskās Bangerta villas restaurācija jaunu un inovatīvu muzeja pakalpojumu izveidei” ietvaros atjaunoti Kuldīgas novada muzeja ēkas vēsturiskie sienu un grīdu krāsojumi, kā arī greznās krāsnis. Līdz ar telpu restaurāciju un labiekārtošanu otrajā stāvā izveidota ekspozīcija – dzīvoklis, kurā iespējams ielūkoties 20. gs. sākuma turīga kuldīdznieka ikdienā – ēdamistabā, dāmas buduārā, mūzikas salonā, arī kunga kabinetā, kurā apskatāma daļa no kolekcionāra, kuldīdznieka Jāņa Mētras apjomīgās spēļu kāršu kolekcijas. Pirmajā stāvā darbojas ērts informācijas un klientu apkalpošanas centrs. Domāts arī par pieejamību – ēkā ir pacēlājs, kas atvieglos muzeja apskati cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Projekta noslēgums plānots šā gada 20. jūlijā, līdz tam būs izgatavotas vitrīnas un stendi 3. stāva ekspozīcijai.

Šobrīd muzejā skatāmas izstādes: „Kuldīgas Kods”, „Kuldīdznieki 19. – 20. gs mijā”, kā arī arhitektes Liesmas Markovas veidotā izstāde par muzeja ēkas atjaunošanu, restaurācijas procesu un unikālākajiem interjera elementiem.

Muzeja darba laiki maijā: no trešdienas līdz svētdienai 10:00 – 17:00, pirmdienās, otrdienās  – slēgts. Ieejas maksa – EUR 1, Kuldīgas novada skolēniem ieeja bezmaksas.

Projekta „Vēsturiskās Bangerta villas restaurācija jaunu un inovatīvu muzeja pakalpojumu izveidei” kopējās būvniecības (t.sk. projektēšanas, autoruzraudzības un būvuzraudzības) izmaksas EUR 1 050 228,84 (bez PVN). No tā ERAF līdzfinansējums EUR 776 800,74, valsts budžeta dotācija pašvaldībām EUR 27 742,89 un Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums EUR 230 492, 00.

Galvenais būvuzņēmējs – SIA „RERE 04”, būvuzraudzība – SIA „Būves un būvsistēmas”, būvprojekta autors – SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”, autoruzraudzības vadītāja, arhitekte Liesma Markova.

 Atgādinām, ka jau 2010. gadā projekta „Kuldīgas novada muzeja restaurācija un koka arhitektūras amatnieku darbnīcas izveide” rezultātā restaurēta krievu nacionālā romantisma stilā celtās muzeja ēkas fasāde un izveidots Latvijā pirmais koka amatniecības un restaurācijas centrs.

muzejs_1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *