MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Par godu Liepājas tūrisma sezonas atklāšanai, Liepājā jau 5. reizi pulcēsies tvīdā tērptas dāmas un kungi uz seniem velosipēdiem

Šogad Tvīda brauciens notiks 10.maijā. Pulksten 16:00 sāksies pulcēšanās un reģistrēšanās un pulksten 17:00 tiks dots starts velobraucienam. Tā kā Tvīda brauciens simboliski atklāj tūrisma sezonu Liepājā, tad akcentējam sezonas jaunumu, kas šogad ir Putnu vērošanas velomaršruts. Turklāt pavasaris ir pilnā plaukumā, tāpēc Tvīda braucienam dots moto – „Ar putnu treļļiem azotē”. Aicinām brauciena dalībniekus piedomāt par putnu tēmu apģērbā un aksesuāros un ierasties īsti pavasarīgā noskaņojumā! Dalībnieki aicināti arī reģistrēties pasākumam savlaicīgi tiešsaistē http://ej.uz/arputnatrelliemazote.

Par godu tūrisma sezonas atklāšanai Liepājas 5. Tvīda brauciena dalībnieki, varēs izmantot iespēju nogaršot Liepājas īpašo ēdienu ar Kurzemes smeķi “Liepājas Menciņi” par puscenu “Promenade hotel” restorānā “Piano”, bārā „Bruno”, restorānā “Oskars” un restorānā “Pastnieka Māja”. Savukārt ikviens liepājnieks un pilsētas viesis ar 25% atlaidi šo ēdienu varēs nobaudīt gan iepriekšminētajos restorānos, gan restorānā “Libava”.

Centrālā tūrisma sezonas atklāšanas pasākuma – Tvīda brauciena – maršruts tradicionāli vedīs pa Graudu ielu – Kūrmājas prospektu – Vites ielu – Hika ielu – Liepu ielu – Jūrmalas ielu – Ezera ielu – Zirņu ielu – Kungu ielu, un noslēgsies Bāriņu ielā, kur Tvīda brauciena dalībniekus laipni uzņems Kungu ielas radošais kvartāls. Lai gan braucienu pavadīs Valsts policija, aicinām vecākus pieskatīt savas atvases.

Brauciena noslēguma pasākums notiks Kungu ielas radošajā kvartālā, kur Tvīda brauciena dalībniekus pēc plkst. 18.30 priecēs ”Gulbju Dīķa Jazz Band”, bet kājas izlocīt varēs Liepājas danču kluba un grupas “Karogi” vadībā. Kā ik gadu būs iekārtots fotostūrītis, kurā profesionāls fotogrāfs iemūžinās daiļās dāmas, švītīgos kungus, mazās jaunkundzes un jaunskungus. Ar Liepājas uzņēmēju atbalstu tiks piešķirtas balvas interesantāk un atbilstošāk tērptajiem Tvīda brauciena dalībniekiem.

Jau dienas laikā, Kungu ielas radošajā kvartālā, no plkst. 11.00 līdz 16.00 darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Plkst.12.00 un 14.00 tiks demonstrēts brīvdabas kino seansi, savukārt plkst. 13.00 skatītājus priecēs Jauniešu mājas ielas vingrotāju paraugdemonstrējumi. Plkst. 13.30 ikviens aicināts nobaudīt tradiocnālo zupu, kas tiks vārīta uz ugunskura.

Visas dienas garumā par atspirdzinošiem dzērieniem, saldējumu un gardiem ēdieniem rūpēsies SIA „Marķīza impērija”, bet par dzērienu garšas buķeti būs parūpējusies Valmiermuižas alusdarītava, kas uz Liepāju būs atvedusi dažādus alus veidus, alus kokteiļus un bezalkoholiskos iesala dzērienus, kā arī cienās ar Drabiņu cepumiem un iesala karamelēm.

Vakara turpinājumā Tvīda brauciena dalībnieki aicināti uz mūzikas klubu ”Fontaine Palace”, kur uzstāsies grupa ”The Sixties”. Reģistrētie brauciena dalībnieki koncertu varēs apmeklēt bez maksas.

 Pirmo Tvīda braucienu Liepājā 2010. gadā organizēja Latvijas Veclaiku divriteņu klubs, un tas pulcēja ap 60 kluba biedru un tā atbalstītāju. Ar gadiem Liepājas Tvīda brauciens ir kļuvis par gaidītu un iemīļotu pasākumu, un 2013. gadā tajā piedalījās ap 170 liepājnieku un pilsētas viesu, tērptu 20-30-to gadu stilā.

Paldies Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs saka atbalstītājiem: “Hotel Kolumbs”, “Fontaine Royal Hotel”, ”Fontaine Palace”, atpūtas centram “Libava”, “Liepājas Olimpiskais Centrs”, “Blue Shock Bike”, “LAUMA LINGERIE”, viesnīcas “Poriņš” restorānam “Medus”, “Dzintara boulings”, skaistumkopšanas salonam “KOLONNA”, TC “baata”, restorānam “Upe”, “Red Sun Buffet”, “BB Wakepark”, “Čili Pica”, “Liepājas Simfoniskais orķestris”, bāram „Bruno”, restorāna, „Oskars”, “Promenade hotel” restorānam “Piano”, restorānam “Pastnieka Māja”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *