MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ar Annas dienas gadatirgu atzīmēs saimnieču un saimnieku dienu Rundālē

26.jūlijā Rundāles mājtirgū Pilsrundālē ar Annas dienas gadatirgu tiks atzīmēta saimnieču un saimnieku diena.

Tirgošanās tiks atklāta plkst.10.00 ar koncertuzvedumu „Pasaka par stipro Jēkabu”. „Koncertuzvedumā, kurā piedalīsies mūsu novada amatierkolektīvi, būs ievīts gan teātris, dejas, tirgošanās un sportiskas padarīšanas, gan viss par un ap svēršanu un svēršanos. Aicinām nest uz mājtirgu visu, kas atrodams mājās priekš svēršanas un svēršanās,” stāsta kultūras darba speciāliste Lilita Lauskiniece.

Paredzēti arī konkursi „Garākais burkāns” un „Smagākais tomāts”, sievu turēšanas sacensības „Stiprs kā Jēkabs”. Pieteikties konkursiem būs iespējams pasākuma laikā no plkst.10.00 līdz 10.30. Sievu turēšanās sacensībām iespējama iepriekšēja pieteikšanās pa telefonu 26597960, kā arī pasākuma laikā līdz plkst.10.30. Uzvarētājiem tiks sarūpētas īpašas balvas.

Pirmo reizi mājtirgū tiks ierīkots stādu apmaiņas punkts. „Ideja par šāda punkta ierīkošanu ir sen lolota. Pirmo reizi mēģināsim to realizēt kāda pasākuma ietvaros. Aicinu ikvienu izvērtēt savas dārza bagātības un iespējams par daudz saaugušo – ziemciešu, sīpolpuķu, zemeņu un citus stādus – nest uz stādu apmaiņas punktu un iemainīt pret sev tīkamajiem,” stāsta idejas iniciatore Ludmila Knoka.

Īpašo Jēkaba zupu galdā cels Rundāles novada biedrības „Rūentāle” saimnieces. Visiem pasākuma Jēkabiem un Annām tiek solīts kāds īpašs pārsteigums.

Amatnieki un mājražotāji tirdzniecībai aicināti pieteikties līdz 24.jūlijam, zvanot pa tālruni 28343312 vai rakstot uz e-pastu ludmila.knoka@llkc.lv. Tirgošanās vietu ierādīšana no plkst.09.00.

Rundāles mājtirgus tika atklāts 2013.gada jūlijā un tā mērķis ir sniegt atbalstu vietējiem mājražotājiem un amatniekiem, radot jaunas iespējas vietējas izcelsmes preču un produktu tirdzniecībai.

annas_dienas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *