MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Višķu estrāde un Saldie 80-tie ar grupu MENUETS

Jau otro gadu Višķu estrādē visas vasaras garumā, katra mēneša nogalē notiek koncerti ar Latgalē un Latvijā populārām grupām un izpildītājiem, kas dod iespēju izbaudīt kvalitatīvu mūziku un izballēties līdz saules lēktam vienā no skaistākajām Latvijas brīvdabas skatuvēm. Īpašu skanējumu piedod estrādes teritorijas reljefs, kas bija veidots speciāli koncertiem un koru skatēm. Skatītāji ir novērtējuši arī sakopto vidi apkārt un smilšaino Luknas ezera pludmali, kas atrodas tikai dažu soļu attālumā no estrādes. Šādu salikumu var salīdzināt vienīgi ar slaveno Dzintaru koncertzāli tikai Latgales viducī. Tradicionāli visi koncerti noslēdzas ar zaļumballi, kas notiek uz lielā deju plača, kas savas izcilās īpašības visā pilnībā atklāja šogad Latgales deju svētkos, kad laukumā vienlaicīgi dejoja vairāki simti dalībnieku, bet kopumā izdejoja tūkstoši.

Sadarbojoties ar Juri Ostrovski aģentūra TAKA jau otro gadu rīko muzikālo pasākumu Saldie 80-tie. Šogad kopā ar leģendāro grupu MENUETS, kas pirms gada apceļoja Latviju ar savu 45 gadu jubilejas koncerttūri. Daudzas no tautā iemīļotām un šajā koncerttūrē skanējušajām dziesmām varēs dzirdēt arī koncertā Višķos 28.augustā. Vairākas paaudzes ir izaugušas ar MENUETA dziesmām, kurās bieži ir ietverta dziļa filozofiska jēga un dzīvesziņa. Kas gan nav dzirdējis dziesmas „Dziesma, ar ko Tu sāksies”, „Viņi dejoja vienu vasaru”, „Alvas zaldātiņi”? Šis ir dziesmas, kas izgāja cauri paaudzēm, kas mūs vieno un veido pašapziņu, jo grupa MENUETS toreiz asociējās ar tādu kā latviskuma patvēruma saliņu, ar sapņiem, ko nedrīkstējām skaļi izpaust, ar cerību, ka viss labais reiz atnāks.

Koncertu iesildīs grupa Dvinskas muzikanti, kas pastāv salīdzinoši nesen, bet jau paspējusi iemantot tautā popularitāti, it sevišķi ar Jura Ostrovska latgalisko noti grupas repertuārā. Grupa Dvinskas muzikanti nav izraudzīta nejauši, jo arī viņu skaņdarbos ir nostalģiska nots, ir patriotisma dzirksts, un kāds akords no 80-jiem.

Pēc koncerta zaļumballi piepildīs ar 80-to gadu hītiem Latgalē pazīstamais DJ Normunds, kas pārējai Latvijas publikai vairāk ir pazīstams kā dueta Inga un Normunds izpildītājs. Normunds ir tas dīdžejs, kas ir licis diskotēkas tālajos 80-jos un liek arī šobrīd jaunatnei, līdz ar to labi izprot publikas vēlmes un spēj piepildīt gaisotni ar labu noskaņojumu.

Pasākumā vietā darbosies bufete un notiks atbalstītāju piedāvātas aktivitātes. Biļetes uz pasākumu iepriekšpārdošanā varēs iegādāties Biļešu servisa tirdzniecības vietās un internetā bilesuserviss.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *