MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

8.augustā Mārupe aicina uz novada 90 gadu jubilejas svētkiem

Novada 90 gadi Mārupē tiek atzīmēti visa 2015.gada garumā, bet svētku kulminācija gaidāma 8.augustā, kad norisināsies novada svētki “Mārupe – manas mājas” ar plašu kultūras un aktīvās atpūtas programmu dažādām gaumēm.

Galvenā svinību norises vieta būs Jaunmārupe, kur svētki ar ūdens un gaismu izrādi “Mirkli pirms…” tiks ieskandināti jau 7.augustā pulksten 23.30 pie ūdenskrātuves “Ūdensrozes”.

8.augustā pēc svētku atklāšanas pulksten 11.00 Jaunmārupes pļavā pie ūdenstorņa gaidāms D.Balčus teātris ar jautru, muzikālu, izglītojošu piedzīvojumu izrādi bērniem “Kas par traku, tas par traku”, visu vecumu skatītājiem Liepājas cirka izrāde “Sanāciet, sanāciet”, koncerts bērniem “Mārupē mākoņi mirdz” un mūzikas grupas “Musiqq” uzstāšanās.

Svētku laikā pirmo reizi Mārupē varēs vērot un līdzdarboties multimediālās mākslas un elektroniskās mūzikas performancēs jauniešu skatuvē “Zvaigžņu teritorija”. Uz skatuves tiks demonstrēts BMX multimediāls šovs ar Austrālijas repu, kā arī būs redzama improvizēta mākslas darbu tapšana uz audekla vijoles un perkusiju ritmu pavadījumā. Savukārt seniori būs jo īpaši gaidīti deju placī “Mīnus 90 gadi!”.

Dienas programmas ietvaros darbosies mājražotāju un amatnieku tirdziņš, tiks vārīts lielais zupas katls, un degustācijās varēs baudīt Mārupes restorānu un ražotāju gardumus.
Latviešu dievības Māras vārds jau izsenis ieausts novada nosaukumā, tāpēc apmeklētājiem būs iespēja vērot arī sešus metrus augstu vides instalāciju – uguns skulptūru “Māras koks”.

Azartisku sajūtu cienītāji šajā dienā varēs startēt auto orientēšanās sacensībās “Iepazīsti novadu” un piedalīties Marupe Wake Park Olimpiskajās spēlēs – veikbordā, SUPošanā, volejbolā, golfā un citās discpilīnās. Šajā dienā norisināsies arī Mārupes riteņbraukšanas svētki un sacensību “Baltais Cerību kauss 2015” 7.posms.

Vakarā no pulksten 18.00 uz lielās skatuves koncertēs grupa “Pērkons”, kā arī skatuves mākslinieki Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks, Roberto Meloni, Sabīne Berezina, Māra Zustrupa, Katrīna Bindere un Liene Greifāne Noras Bumbieres fonda koncertprogrammā.

Pulksten 21.00 gaidāms vakara programmas centrālais notikums – koncertuzvedums “Mārupe – Mājas”, kam vairāku mēnešu garumā gatavojušies gandrīz 200 novada dejotāji, koristi un aktieri. Uzveduma noslēgumā klātesošos priecēs krāšņs svētku salūts, bet pusnaktī sāksies zaļumballe kopā ar grupām “Galaktika” un “Credo”.

Lai mārupieši un viesi varētu ērti nokļūt pasākumu norises vietā, 8.augustā no Mārupes, Tīraines un Skultes uz Jaunmārupi kursēs bezmaksas svētku autobuss. No pulksten 9.00 līdz 17.00 jārēķinās ar satiksmes kustības ierobežojumiem Ozolu ielā un to, ka “Rīgas Satiksmes” 10.autobuss no Mazcenu alejas līdz autoceļam P132 kursēs pa 55.autobusa maršrutu.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *