MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Valsts svētku pasākumā Kocēnu novadā uzstāsies grupa “FRAMEST”

Svētdien, 3. maijā, plkst. 17.00 Kocēnu kultūras namā notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts Kocēnu novada domes svinīgais sarīkojums. Valsts svētku koncertā uzstāsies grupa “FRAMEST”, kas ar savu unikalitāti sasniegusi vietējā un starptautiskā mēroga atzinību un panākumus.

Pasākumā laipni aicināts piedalīties ikviens interesents, ieeja – bez maksas.

Vokālā grupa FRAMEST sastāv no pieciem dziedātājiem, un tā pastāv kopš 2005. gada. Šajā laikā grupa ir attīstījusi savu repertuāru sākot ar klasisko, džeza mūziku līdz pat popam un citiem mūzikas žanriem savā oriģinālajā a capella aranžējumā. Kopš 2013. gada vokālo grupu FRAMEST veido četri draugi un profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma (alts), Mikus Abaroniņš (tenors), Jānis Ķirsis (baritons) un Roberts Memmēns (bass).

FRAMEST sasniegumu sarakstā ir koncerti Latvijā un ārzemēs, tomēr vislielāko atpazīstamību grupa ieguva, piedaloties starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā Jaunais Vilnis 2012. 2012. gada nogalē FRAMEST devās vērienīgā koncerttūrē Svētki Ledus Pilī, sniedzot 11 koncertšovu sēriju Latvijas pilsētās, pierādot savu skatuves sajūtu, mūzikas mīlestību, profesionalitāti un jauneklīgo atrakvititāti. FRAMEST repertuārs ir ļoti plašs. Grupas koncertos izskan gan pašu, gan citu komponistu skaņdarbi – no klasikas un džeza līdz pop un citiem mūzikas žanriem oriģinālos a capella izpildījumos.

Jau no darbības sākuma FRAMEST ir sadarbojušies ar Latvijā atzītiem un talantīgiem komponistiem un mūziķiem – Raimondu Paulu, Zigmāru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kristu Auznieku un citiem.

Jau vēstīts, ka Kocēnu novada domes organizētajā svētku pasākumā uzrunu teiks Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, muzikālus sveicienus dāvās Kocēnu kultūras nama jauktais koris “Imera” (mākslinieciskais vadītājs Imants Točs), kā arī Kocēnu pamatskolas un Rubenes pamatskolas apvienotais koris (vadītāji Anita Laicāne un Renārs Veličko).

Pasākuma laikā tiks apbalvoti Kocēnu novada mācību olimpiāžu laureāti un pedagogi, kas sagatavojuši skolēnus dalībai olimpiādēs, kā arī konkursos un skatēs interešu izglītības jomā.

32

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *