MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

4.maija svētki Mārupē

Valsts svētkos, 4.maijā, Mārupe aicina uz kultūras un aktīvās atpūtas pasākumiem, kā arī uz Latvijas mājražotāju, zemnieku un amatnieku tirdziņu.

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai pulksten 10.00 Mārupes Kultūras namā, Daugavas ielā 29, uz lielā ekrāna tiks demonstrēta dokumentālā filma “Beidzot brīvi?”. Filmā fiksēti notikumi no 1990.gada 3.maija līdz 1990.gada 31.maijam – neatkarības atjaunošanas deklarācijas pasludināšanas process, kā arī notikumi pēc tās. Pirms seansa klātesošajiem būs iespēja dzirdēt vēstījumu par tā laika notikumiem arī no kādreizējās Augstākās Padomes priekšsēdētāja Anatolija Gorbunova un Mārupes novada Domes priekšsēdētāja Mārtiņa Bojāra. Filma atkārtoti tiks demonstrēta pulksten 14.00.

Pulksten 10.30 un 14.30 būs skatāma dokumentālā filma “Freimis. Mārtiņš Freimanis”, kurā apkopoti video un foto kadri, kas uzņemti laikā, kad Mārtiņš Freimanis filmējās studijas “Kaupo Filma” divās spēlfilmās- “Man patīk, ka meitene skumst” (2014) un “Dancis pa trim” (2011).

Pulksten 11.00 ar tautas velobraucienu “Zaļi dzīvot Mārupē” tiks atklāta Mārupes aktīvā tūrisma sezona. Velobrauciens ar kopējo maršrutu 24 kilometri paredzēts pa meža takām, asfalta un smilšu seguma ceļiem. Dalībniekiem brauciena laikā būs iespēja iepazīties tuvāk ar novada dabas vērtībām – dižkokiem un mazupītēm Mārupīti un Neriņu. Notiks viesošanās vairākos novada tūrisma objektos, kuros varēs uzzināt par dažādiem aktīvās atpūtas piedāvājumiem, kā arī redzēt paraugdemonstrējumus veikbordā un jāšanā ar zirgiem. Dalībnieku reģistrācija velobraucienam sāksies no pulksten 10.00 Mārupes novada Domes iekšpagalmā, Daugavas ielā 29. Plašāka informācija vietnē www.marupe.lv

No pulksten 10.00 līdz 17.00 Mārupes Konrādu ielas skvērā norisināsies šogad pirmais Latvijas mājražotāju un mazo ražotāju informācijas un atbalsta biedrības “Latvijas mājražotāji” tirdziņš. Dalību tirdziņā lielā skaitā pieteikuši gan labi zināmi, gan pavisam jauni mājražotāji, amatnieki un zemnieku saimniecības. Tirdziņa apmeklētājiem sagatavota arī plaša izklaides un kultūras programma, radošās darbnīcas, atrakcijas un dažādi pārsteigumi.

4.maija svētku pasākumi Mārupē ir bezmaksas, tos rīko Mārupes novada Dome sadarbībā ar biedrību “Latvijas Mājražotāju un Mazo ražotāju Informācijas un Atbalsta Biedrība”, zirgu stalli “Zirgzandales”, veikparku “Mārupe Wake Park”, viesu namu “Lejasmārtiņi” un Mārupes Jauniešu domi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *