MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs muzicēs Daglass Dērs

Sestdien, 13. jūnijā, kultūras terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs ar koncertu viesosies britu pianists un dziesmu autors Daglass Dērs (Douglas Dare).

Mūziķis uzaudzis mazā piekrastes pilsētiņā Bridportā Anglijas dienvidrietumos. Viņa māte ir klavierspēles skolotāja un allaž centusies instrumentam pievērst arī dēlu, kurš komponēt sācis pavisam agrā vecumā, taču nopietni dziesmu rakstīšanai pievērsās 2008. gadā studiju laikā Liverpūles universitātē. Viņa eleganti īgnās uz klavierēm spelētās dziesmas un biedējošais vokāls drīz vien izpelnījās salīdzinājumus ar Tomu Jorku (Thom Yorke) un Džeimsu Bleiku (James Blake). Pēc brīža par Daglasu interesi jau izrādīja Londonas izdevniecība “Erased Tapes”, kura specializējas avangarda un jaunās klaviermūzikas izdošanā un popularizēšanā.

Pēc pārcelšanās uz dzīvi lielpilsētā un līguma parakstīšanas ar minēto izdevniecību, 2013. gadā dienasgaismu ieraudzīja Daglasa Dēra debijas īsspēlējošā plate “Seven Hours”. Tam sekoja plaša turneja kopā ar domu un izdevniecības biedru Oulavūru Arnaldsu (Ólafur Arnalds), pēc kuras kopā ar producentu un bundzinieku Feibinu Prinnu (Fabin Prynn) tapa pirms gada izdotais Daglasa desmit tumšu un intīmu dziesmu apkopojums debijas albumā “Whelm”. Ierakstu atzinīgi novērtējuši vairāki cienījami mūzikas izdevumi un kritiķi – žurnāls “Clash” tam savulaik ielicis atzīmi 8 no 10, Daglass bijis Dienas mūziķis avīzes “Guardian” vērtējumā, un starp viņa fanēm ir arī Mērija Anne Hobsa (Mary Anne Hobbs) no “BBC 6 Music”.

Daglasa Dēra koncerts Cēsīs būs pirmais triju koncertu sērijā “Zemlika nāk…”, kuri kultūras terasē “Zaļa Zāle” norisināsies vasaras mēnešos. Turpmākie koncerti tur gaidāmi 3. jūlijā un 15. augustā.

Biļetes uz 13. Jūnija koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – BezRindas.lv. To cena šobrīd – 15.00 EUR. Pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *