MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Valmieras Kultūras centrā izskanēs koncerts “Melnā stārķa lidojums”

Piektdien, 27. novembrī, Valmieras Kultūras centrā izskanēs koncerts “Melnā stārķa lidojums”.

Koncertprogramma ir tematiski saistīta ar starptautisku vides projektu “Melnais stārķis: dzīvības lidojums”, kas norisinās jau otro gadu ir izpelnījies lielu sabiedrības ievērību. Projekta gaitā tiek novērotas Latvijas melno stārķu meitenes savā ceļojumā uz ziemošanas vietām Āfrikā.

Koncertā skanēs 2 Latvijas komponistu jaundarbi. Līga Celma-Kursiete un Valdis Muktupāvels ir radījuši mūziku saksofonu kvartetam, balsīm , koklēm un dūdām, kā arī vēl dažiem netradicionālajiem instrumentiem (piem., dudukam, afrikāņu sitaminstrumentiem). Muzikālais materiāls ir veidots kā individualizēta mākslinieciska refleksija par melnajiem stārķiem, tiem pārlidojot dažādas zemes: Baltiju, Viduseiropu, Balkānus, Tuvos Austrumus, līdz beidzot nonākot Austrumāfrikā (Etiopijā).

Programmu izpilda Rīgas saksofonu kvartets, multiinstrumentālists Valdis Muktupāvels un dziedātāja Ieva Parša. Saksofonu kvarteta instrumentālo kodolu šajā programmā papildinās dažādi etnisko tradīciju raksturinstrumenti: kokles, birbīne, dūdas, duduks, perkusijas u.c. Vokālās partijas tekstuālais pamats ir gan tradicionālais dziedājums kādā no minēto zemju oriģinālvalodām, gan asemantiskas vokalīzes. Programmā ir iekļautas videoprojekcijas un ornitologa Māra Oltes komentāri.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīze kasēs un internetā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *