MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lielais Dzintars atklāšanas programmas ietvaros uzstāsies grupa “Remix”

18. novembrī Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars uzstāsies supergrupa “Remix”, kas šoruden svin savu 30. jubileju ar koncertturneju.

Latvijas rokmūzikas leģenda, supergrupa Remix šoruden ar koncertiem četrās Latvijas pilsētās atzīmēs savu 30. jubileju. Koncerti notiks laikā no 14. līdz 18. novembrim, tajos skanēs instrumentālā mūzika un populārākās Remix dziesmas jaunradītos aranžējumos – kopā ar Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā.

Pirms 30 gadiem, 1985. gadā pēc Raimonda Paula iniciatīvas dibinātajā Latvijas radio ansamblī sapulcējās tā laika izcilākie profesionāļi. Šo mūziķu priekšnesums kalpoja par etalonu kolēģiem un sajūsmināja klausītājus, un Remix ātri vien ieguva apzīmējumu – Latvijas supergrupa.

Remix mūzikai raksturīgs spilgts melodisms, lieliski aranžējumi un perfekts izpildījums. Kopš dibināšanas Remix darbību allaž pavadījusi publikas un kritiķu atzinība, ko apliecina neskaitāmas balvas un uzvaras aptaujās, tostarp iegūta 1. vieta Mikrofona aptaujā ar dziesmu Pie laika 1988. gadā. Gaidāmajā koncertturnejā skanēs šis un pārējie Remix lielākie hiti, kā arī grupas dalībnieku sacerētā instrumentālā mūzika.

Jubilejas koncertu viesmākslinieki būs dziedātāja Ieva Kerēvica, Ivars Kalniņš (perkusijas) un pūšamo instrumentu grupa Ulda Ziediņa vadībā. Iespējams, ka kādreizējiem kolēģiem pievienosies arī Remix sākotnējā sastāva basģitārists Jevgeņijs Ščapovs.

Īpašs notikums ir sadarbība ar Liepājas simfonisko orķestri. Šādā partnerībā Remix ir uzstājies gan 80’to gadu beigās, gan pirms gada, kad Liepājā tika atzīmēta komponista Viļņa Šmīdberga jubileja, solot, ka nākamais koncerts dzimtajā pilsētā notiks jau jaunajā zālē Lielais Dzintars. Kā redzams, šis solījums tiek turēts.

Turnejas noslēgums gaidāms 18. novembrī Liepājā, jaunajā koncertzālē Lielais Dzintars tās atklāšanas programmas ietvaros.

Grupa Remix dibināta 1985. gadā pēc Raimonda Paula, toreizējā Radiokomitejas mūzikas redakcijas galvenā redaktora aicinājuma ģitāristam Aivaram Hermanim sapulcēt Latvijas labākos mūziķus, kuri kļuva par radio štata darbiniekiem. Remix sastāvā līdzās Hermanim muzicēja un komponēja Uldis Marhilēvičs, Igo, Vilnis Krieviņš basu spēlēja Jevgeņijs Ščapovs, pēc viņa kopš 1988.gada rudens – Eduards Glotovs. Turklāt visi Remix mūziķi, izņemot Ščapovu, ir liepājnieki!

Grupa spēlējusi popu, roku, džezu: savas un citu autoru kompozīcijas, strādājusi kā Paula dziesmu dziedātāju pavadītājansamblis ierakstos un koncertos. Tās dalībnieki profesionāļu aptaujās regulāri atzīti par Latvijas labākajiem mūziķiem. Pēc dziedātāja Igo uzvaras jauno dziedātāju konkursā Jūrmala’86 sākās Remix starptautiskā koncertdarbība, sevišķi pēc tam, kad grupa ieguva saimniecisko pastāvību Liepājas Jaunatnes centrā. Remix uzstājušies daudzviet bijušajā Padomju savienībā, kā arī Norvēģijā, Vācijā, Somijā, Polijā u.c. 1989. gadā grupu pamanīja ASV menedžeri un mūziķi devās pāri okeānam. Taču plāni mainījās, grupa tika transformēta, un šķita, ka Remix beidzis eksistēt.

90. gadu vidū klajā nāca Remix 80. gadu labāko dziesmu albums Remix Gold. Turpmāk grupas mūziķi darbojās katrs uz savu roku, taču ik pa laikam sastapās kopīgos priekšnesumos, piemēram, Ulda Marhilēviča jubilejā, 1998. gada Liepājas Dzintarā u.c. Arī šajā gadsimtā ik pa laikam Remix dalīb­nieki mēdz apvienoties, lai sniegtu ekskluzīvus kon­cer­tus, kas nevar atstāt vien­aldzī­gus pat izs­mal­cinātākos mūzikas gardēžus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *