MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Turpinās Burtnieka ezera izpēte

Šogad tiks turpināta Burtnieka ezera ekosistēmas izpēte, ko veic Burtnieku novada pašvaldība sadarbībā ar Vides risinājumu institūtu. Pirmais pētniecības gads veiksmīgi noslēdzies, un gūtie rezultāti prezentēti konferencē „Zinātniskos datos balstīta ezeru apsaimniekošana – Burtnieka ezera piemērs” 2013. gada decembrī. Lai iegūtie dati būtu objektīvi, izpētes darbs jāturpina.

„Pētījumos iegūtā informācija ir ļoti svarīga, jo tikai uz tās pamata iespējams izstrādāt veiksmīgu ezera apsaimniekošanas un ekoloģiskās atveseļošanas plānu, līdz ar to nepieciešams veikt visaptverošu Burtnieka ezera ekoloģijas pētījumu vairāku gadu garumā,” skaidro Vides risinājumu institūta vadošais pētnieks, dr. biol. Matīss Žagars.

Maija otrajā pusē Burtnieka ezerā norisināsies šī gada pirmais izpētes darbu etaps, kas paredz zinātniski pētniecisko zveju, kā arī ezera grunts dzīvnieku un ūdens paraugu ievākšanu. Zinātniski pētnieciskā zveja no komerciālās zvejas atšķiras ar to, ka paraugu ievākšanai tiek izmantoti speciāli tīkli, tiek ievāktas visu sugu zivis un analizēti to barošanās paradumi. Šī zveja ļauj zinātniekiem spriest par zivju nozīmi ezera ekosistēmas funkcionēšanā.

Izpētes pirmais posms veikts 2013, tā mērķis bija uz zinātniskiem pamatiem radīt ilgtspējīgu ezera apsaimniekošanas stratēģiju, kas būtu dabai un cilvēkiem draudzīga. 2014. gadā ezera izpētes turpināšanai rasts finansējums no pašvaldības līdzekļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *