MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pirmo reizi Muzeju naktī būs atvērta arī Kuldīgas novada Dome jeb jaunais Rātsnams (Baznīcas ielā 1)

1. stāva sēžu zālē interesenti varēs apskatīt mākslinieka, kuldīdznieka Valda Līcīša akvareļus, viesoties Domes lielajā zālē, kā arī ielūkoties Domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas un viņas vietnieka Viktora Gotfridsona darba kabinetos.

Rātsnams apmeklētājus gaidīs no 20:00 līdz 1:00. Ekskursijas gida pavadībā 20:30, 21:30, 22:30 un 23:30.

Kuldīgas novada pašvaldība ir vienīgā Latvijā, kas darbojas vēsturiski domes rātei celtā namā. Arī ikdienā jaunais Rātsnams ir atvērts iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, greznajā domes zālē notiek laulību ceremonijas, pieņemšanas par godu pilsētas viesiem, domes sēdes un citas pilsētas un novada attīstībai nozīmīgas sanāksmes.

Jaunais Kuldīgas Rātsnams celts ap 1868. gadu pēc arhitekta Oto Dīces (Otto Dietze) (1833.-1890.) projekta, un tas ir vienīgais rātsnams Latvijā, kas uzbūvēts 19. gs. 2. pusē, turklāt izmantojot eklektisma stila viduslaiku formas. Rātsnama vidusdaļas pacēlumā virs balkona novietots meistara J.Thalberg gatavotais pilsētas pulkstenis (1860), kura otra ciparnīca redzama 2. stāva zālē.

2009. – 2010. gadam Rātsnams piedzīvojis nozīmīgu restaurāciju, pēc kuras tas iemirdzējies kā koša rota Kuldīgas vecpilsētā, ar ko lepojas ikviens kuldīdznieks.

Iepriekšējais raksts:
Nākošais raksts:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *