MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Trešdaļa Zilā karoga pludmaļu – Jūrmalā

Zilā karoga starptautiskais statuss arī šosezon piešķirts četrām Jūrmalas pieteiktajām pludmalēm – Bulduriem, Dzintariem, Majoriem un Jaunķemeriem – apliecinot videi un cilvēkam draudzīgu, kā arī ilgtspējīgu saimniekošanu publiskajās peldvietās. Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas šogad piešķirts 12 Latvijas pludmalēm. Trešdaļa no tām atrodas Jūrmalā.

Esam gandarīti, ka arī šogad mūsu pieteiktās pludmales atbilst visiem 29 kritērijiem ūdens kvalitātes, vides labiekārtošanas, drošības un vides aizsardzības jomā. Šis ir starptautisks apliecinājums gan pašvaldības zaļajai domāšanai, gan arī pilsētas iedzīvotāju un viesu atbildīgai rīcībai, domājot par ilgtspējīgu attīstību un pludmaļu tīrību,” uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Simboliskā Zilo karogu pacelšana notiks Jūrmalas kūrortsezonas atklāšanas pasākumā sestdien, 17.maijā, kad paredzēta plaša kultūras un izklaides programma jūrmalniekiem un pilsētas viesiem.

Līdztekus ūdens un apsaimniekošanas kvalitātes rādītājiem Jūrmalas pašvaldība jaunajā tūrisma un atpūtas sezonā veikusi virkni uzlabojumu atpūtnieku ērtību un komforta paaugstināšanai. No 1.jūnija piecās iecienītākajās peldvietās – Bulduros, Dzintaros, Majoros, Asaros un Kauguros – darbosies dušas. Tās būs izvietotas pie līdzšinējiem sanitārajiem mezgliem un pieejamas bez maksas ikvienam pludmaļu apmeklētājam. Tāpat ierīkoti papildus ūdens krāni roku un kāju noskalošanai Dzintaru, Majoru, Dubultu, Pumpuru un Kauguru pludmalēs.

Tāpat šosezon pirmo reizi Jūrmalas pašvaldība nodrošinās papildus pakalpojumus personām ar invaliditāti. Kauguru un Jaunķemeru pludmalēs būs pieejams specializēts aprīkojums – peldrati, kas ļaus cilvēkiem ar kustību traucējumiem pastāvīgi vai ar asistenta palīdzību pilnvērtīgi izmantot pludmales iespējas. Asistenta pakalpojumi būs jāpiesaka iepriekš. Plānots, ka pakalpojums būs pieejams no aktīvās peldsezonas uzsākšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *