MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājā notiks atvērtā domnīca “Urbānā dizaina izaicinājumi”

 2014.gada 15.maijā pulksten 15.00 Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā Kūrmājas prospektā 13 Latvijas radošās nedēļas radi!2014 ietvaros notiks domnīca “Urbānā dizaina izaicinājumi”

Domnīca apvieno dažādu jomu speciālistus, kā arī politiķus un uzņēmējus, lai kopējās diskusijās apmainītos zināšanām, informāciju, idejām un pieredzi, kas izmantojama tālākajā darbībā, lai veicinātu radošas Liepājas attīstību.

Pasākumā piedalīsies žurnāla “Modernists” galvenā redaktore, arhitekte Ieva Zībārte. Domnīcas “Urbānā dizaina izaicinājumi” fokuss ir vērsts uz radošo industriju ietekmi mūsdienu pilsētvidē. Sarunas gaitā iecerēts apkopot domas un viedokļus par kvalitatīvu, dzīvei, darbam un atpūtai piemērotu pilsētu, vietējo kopienu iesaistīšanu pilsētas attīstībā, radošo pakalpojumu un mazā biznesa nozīmi, Liepājas attīstību radošo industriju kontekstā.

“Radošo darbību pētu jau no krīzes laika 2009. gadā, un tās ietekme uz pilsētvidi ir labi redzama Rīgā, kur par pašsaprotamu jau ir kļuvis radošā kvartāla jēdziens. Nomaļu teritoriju un pamestu ēku apdzīvošana ir tikai viens no ietekmes veidiem – katra pilsēta, katra radošās darbības sfēra ir individuāla un ikviena iniciatīva ir svarīga. Pilsētas infrastruktūras plānošanai jābūt tādai, kurā savus mērķus var realizēt gan lielas organizācijas, gan mazs, radošais uzņēmējs,” skaidro I. Zībārte.

Pasākumā īpaši aicināti piedalīties studenti, arhitekti, dizaineri, uzņēmēji un pašvaldību darbinieki.

Atvērtā domnīca notiek Liepājas Radošo industriju klastera aktivitāšu ietvaros. 2014.gadā Liepājas Kultūras pārvalde izveidoja Radošo industriju klasteri, kura uzdevums ir apvienot radošajās industrijās strādājošos – uzņēmumus, kultūras institūcijas, izglītības un pētniecības institūcijas, lai veicinātu informācijas, zināšanu apmaiņu un sadarbību. Tā ietvaros paredzētas dažādas aktivitātes, lai veicinātu radošas Liepājas attīstību, nodrošinot zināšanu un pieredzes apmaiņu, resursu mērķtiecīgu izmantošanu, inovāciju ieviešanu radošajās industrijās un eksporta palielināšanu.

Detalizētāka informācija www.liepajaskultura.lv

radi!2014_logo_1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *