MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Laikmetīgās mākslas nakts „Akti Naktī” Liepājā

Šī gada 17. maija pievakarē un naktī Liepājā notiks laikmetīgās mākslas nakts „Akti Naktī”, kad caur mākslu un dažādām izstādēm, mūziku, dzeju, teātri, deju, performancēm, radošu satikšanos, sarunām un iesaistīšanos tiks izspēlēta šī gada tēma cilvēks un laikmetīgā māksla.

Šajā naktī no plkst 20.00 „Akti Naktī” ietvaros kultūrai tiks atvērti trīs lieli, ikdienā publiski nepieejami punkti – Nr.1 „Muitas māja” (Vecā Ostmalā 54), Nr.2 „Māja” (Vecā Ostmalā 22/24) un Nr.3 „Dārza iela” (Dārza ielā 4/8).

Punktā Nr.1 „Muitas māja” apmeklētājus ar vairākām mākslas performancēm sagaidīs Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas pasniedzēji un audzēkņi, mākslinieki Uldis Rubezis, Guntis Otaņķis, Edīte Bernatoviča, Līga Zīle un citi. Īpašu programmu piedāvās Kaņepes Kultūras centrs. Ēkas trešajā stāvā māksla skanēs vārdā, notiks LiepU literāro lasījumu performance „Radošā Kūrmāja”, organizācijas „Vārda vibrācija” dzejas audiovizuālā rezonanse (K. Vērdiņš, A. Viguls, H.E. Zēgners, I. Šteinbergs u.c.) un dzejas performance „Natura versus haltura”. Notiks arī DALP 5.vsk. teātra klases izrāde „Viens solis” (rež. Lelde Eglinska). Mūzikas garšu naktī veidos grupa „100 baltas dvēseles”, „Gas of Latvia”, „Origo Boys”.

Punkts Nr.2 „Māja” būs saistošs ikvienam mākslas, dejas un teātra cienītājam. Notiks horoeogrāfes Olgas Žitluhinas laikmetīgās dejas solo „Dynamic”, kā arī Simonas Orinskas starpdisciplināro mākslu studijas „Idea Gnosis” laikmetīgās dejas izrāde „Saudade”. Mūsdienu teātri pārstāvēs Varis Klausītājs un Zīmējumu teātra izrāde „Lūdzu”, Rīgas Improvizācijas Teātris un etīžu teātris „Nerten”. Būs apskatāmas gan vairākas gleznu, gan fotoizstādes, kā arī Adrianas Rozes video instalācija „Komforta zonas transformācija”. Plkst. 20.00 uz radošo tikšanos par aktu fotomākslu aicina leģendārais fotogrāfs Gunārs Binde. „Lielpilsētas stāstu” mūzikā veidos apvienība „Urban trio”.

Punktā Nr.3 „Dārza iela” pagalmā būs iespēja dzirdēt ansambli „Manta”, dziedātāju Anitu Intaiti, „Cleverwave”. Īpaši notikumi gaidāmi arī bēniņos, kur notiks gleznotājas Andas Lāces un komponistes Evijas Skuķes performance/instalācija „Ķekars”, kā arī liepājnieku Lauras Dudares un Dzintara Šusta jeb apvienības „Ornaments” mūzikas un mākslas performance „Mākslinieka darbnīca”. Lietišķās mākslas centra „Dārza iela” bēniņos būs skatāmas Zanes Bluķes un Māra Ruskuļa gleznas un performance, bet Amatnieku nama tornī un bēniņos krāsas ar savu gleznu izstādēm ienesīs mākslinieces Agnese Matisone un Hasinta. Pagalmā starp manekencilvēkiem izcelsies skulptora Ernesta Vītiņa stiklā veidotā lielformāta gaismas skulptūra „Silva anima”.

Īpašu noskaņu katram „Akti Naktī” punktam piešķirs laikmetīgās kokles mākslas projekts „Sidrabs” – Laima Jansone un Olafs Okonovs, kā arī Dianas Lelis performance „Poetry tape – dzejas lenta”.

Laikmetīgās mākslas nakts „Akti Naktī” pasākumos ieeja brīva.

Pasākumu rīko Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar biedrību „Pagastmāja”, atbalsta lieldraugi „Aeprint”, „Ūdensputni”, „Un Limited Agency”, viesnīca „Kolumbs”, „Lielbāta”, veikalu tīkls „MOS” (veikali „Oasis”, „Parfois”, „Karen Millen” un „LIST”), kā arī SIA „Almo”, viesnīcas „Poriņš”, „Fontaine”, „Fontaine Royal”, „Europa City Amrita”, „Libava”, „Robežu nams” un „Kalēju māja”, veikali „Lindex”, „Seppala”, „Max&Co” un „Galleria Riga”, „Kurši”, kafejnīca „Darbnīca”, „Trīs sivēni”, Liepājas Universitāte, SIA „Liepājas papīrs”, „Kurzemes rallijs” un mākslas centrs „Totaldobže”.

 Vairāk informācijas mājaslapā www.liepajaskultura.lv, kā arī sociālajos tīklos.

 Afisa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *