MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Svētku laikā atklās Maijas Dragūnes izstādi

Ventspils Pilsētas svētku laikā, 1. augustā plkst. 17:00 teātra namā „Jūras vārti”, klātesot pašai māksliniecei, tiks atklāta latviešu grafiķes Maijas Dragūnes darbu izstāde.

Ekspozīcijā, kas ir pirmā no gaidāmā grafikas plenēra „Ventspils Dokumenta 2015” izstādēm, būs apskatāmi divdesmit seši Maijas Dragūnes litogrāfijas darbi.

Maija Dragūne darbojas stājgrafikā un grāmatu grafikā, izmantojot galvenokārt litogrāfijas tehniku. Viņas melnbaltajām litogrāfijām raksturīgi spēcīgi kontrasti, gleznieciskas toņu pārejas un mākslas tēlu daudzslāņainība. Dragūnes profesionālo gaitu sākums pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu sākumā sakrita ar nozīmīgiem zinātnes sasniegumiem un atklājumiem, kosmosa ēras uzplaukumu, kas rod atspoguļojumu arī mākslinieces darbos. Taču grafiķes fantāzijai tuvas ir arī dabā noskatītas formas un folklorā mītoši tēli, kas pakļauti mirkļa sajūtām un noskaņojumam darbos iezīmē visdižākās tēmas: veltītas dabas aizsardzībai, dabas daudzveidībai, unikalitātei un citas. Savukārt portreti atklāj gan individuāla tēla iezīmes, gan sabiedrībā dominējošus strāvojumus un tendences.

2007. gada izstādes katalogā par Maijas Dragūnes darbiem teikts: “Skopie izteiksmes līdzekļi, kas balstās uz melnās un baltās krāsas pretnostatījumiem, rada spēcīgu mākslas darba iedarbības lauku. Tajā ir strikta robeža, kas šķir dzīves realitāti no tās svinīgās ilūzijas, ko izstaro mākslas darbs.”

Izstāde apskatāma līdz 13. septembrim.

Ieeja brīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *