MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Notiks unikāls pasākums – pirmie Kokmuižas svētki

12. septembrī Kocēnos norisināsies unikāls un iedvesmojošs pasākums – pirmie Kokmuižas svētki, kas iedzīvinās kultūrvēsturisko mantojumu un ļaus dzimt jaunām tradīcijām, kā arī spēcinās iedzīvotāju piederības izjūtu un pašlepnumu par savu novadu un bagātinās priekšstatus par novada vērtībām.

Šobrīd notiek aktīva gatavošanās grandiozajam Kokmuižas svētku pasākumam, kura norisēs varēs līdzdarboties un iesaistīties gan novada iedzīvotāji, gan viesi no tuvākām un tālākām vietām. Svētkos būs aplūkojamas gan dažādas tematiskas izstādes, notiks atraktīvas sacensības seno muižas laiku stilā, interesantas radošās darbnīcas gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem, koncerti un muzikāli priekšnesumi, dažādas aktivitātes gan muižas telpās, gan pils pagalmā, Kokmuižas parterā uzplauks krāšņi gaismas un uguns ziedi, kā arī notiks muižas balle.

Būs iespēja skatīties kino īpašajā muižas gaisotnē, klausīties vēsturnieku stāstījumos un tikties ar interesantiem cilvēkiem, doties ekskursijās gidu pavadībā, uzzināt aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu, izjust tā laika burvīgo valdzinājumu un iespējams – satikt pašu muižas baronu. Neizpaliks arī svētku mielasts un gardu našķu baudīšana.

Svētkos būs vienreizēja iespēja iesaistīties Kokmuižas alus garšas meklējumos, kā arī aplūkot ekspozīciju, kas veltīta senajai Kokmuižas alus darītavai. Aicinām ikvienu, kam saglabājušās jebkāda veida liecības par alus darītavas darbību, iesaistīties ekspozīcijas veidošanā, uz svētku brīdi papildinot kolekciju ar dažāda veida priekšmetiem, kurus lūgums nogādāt Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā, iepriekš sazinoties ar bibliotēkas vadītāju Aivu Zirni (tel. nr.: 26537660). Pēc ekspozīcijas noslēguma visi priekšmeti tiks atdoti īpašniekiem.

Vērienīgā pasākuma ietvaros notiks arī muižas tirgus, kurā piedalīties aicināti amatnieki, mājražotāji un zemnieki. Dalībai tirdziņā interesenti laipni aicināti pieteikties līdz 7. septembrim, zvanot pa tālruni 26328943 (Inese Bērziņa).

Jau vēstīts, ka 12. septembrī pirmo reizi norisināsies Kokmuižas svētki, caurvijot senlaicīgo neobaroka laika atmosfēru savienojumā ar mūsdienu kultūru. Centrālā svētku norises vieta būs Kokmuižas parterā. Kocēnu novada dome aicina sekot līdzi aktuālākajai informācijai par Kokmuižas svētku pasākumiem. Drīzumā tiks publicēta svētku norises programma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *