MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

22.augustā Balvu novada svētki ,,Roku rokā, visi kopā!”

Ar katru gadu vieni no skaistākajiem svētkiem vasaras sezonā Balvu pilsētā, izvēršas Balvu novada svētki. Šogad tie notiks jau sesto reizi un šiem svētkiem jau ir izveidojušas labas tradīcijas, kuras tiek pilnveidotas un papildinātas. Viena no šādām tradīcijām ir kopīgās lūgšanas baznīcās un dievnamos. Dievkalpojumu laiki un vietas ir norādītas afišā.

Arī Tautas pūtēju orķestra ,,Balvi” koncerts Balvu novada svētkos ir kā neatņemama sastāvdaļa, šogad tas notiks plkst.12.00 laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, lietus gadījumā Balvu KAC lielajā zālē.

Svinīgajā pasākumā ,,Plecu pie pleca” plkst.14.00 laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, tiks apbalvoti konkursa ,,Sakoptākais īpašums 2015” uzvarētāji. Šo sarīkojumu kuplinās deju kopa ,,Nebēda” un SOS fanfare no Francijas. SOS fanfare ir neliels izpildītāju ansamblis jeb fanfāra, kā to Francijā mēdz dēvēt, no Lotringas (Francijas reģions Ziemeļaustrumos), kas spēlē priecīgu mūziku, populārus šansonus un diksilendu. Grupas dalībnieki ir: MisterGoldhand (alta saksofons), YeahMan (tenora saksofons), Bouba (bandžo), Ventilo (suzafons) un DiddleMan (percusijas). Šajā svētku mirklī kopā ar mums vienkopus būs arī visi Balvu novada deputāti.

No plkst.13.00 līdz 17.00 Lāča dārzā būs iespēja apskatīt mājlopiņus, kuru jāteic arī laukos paliek arvien mazāk. Mīļi aicināti novada ļaudis, kuriem ir iespēja atvest uz pilsētu savu mājdzīvnieku – aitu, kazu, govi, zirgu, tītaru, pīli, zosi u.c., būsim pateicīgi Jums par šādu dāvanu – apskatīt lauku māju dzīvniekus klātienē.

Balvu pilsētas parkā lielāka rosība notiks pēcpusdienā. Parka teritorijā no ziediem tiks veidota Balvu novada kontūra, kurā katrs pagasts savu pagasta kontūru izrotās ar ziediem. No plkst.15.30 parka teritorijā notiks pagastu prezentācija. Katrs pagasts būs izveidojis savu pagasta sētu, iekārtojis un izpušķojis un pavisam īsā laikā noprezentēs savu pagastu ar pašu labāko, kas šim pagastam ir. Vienas stundas laikā mēs būsim ,,paciemojušies” 10 pagastos.

Nākamās stundas laikā visu pagastu bērnu un jauniešu komandas piedalīsies atraktīvās sacensībās ,,Kopā jautri!” No katra pagasta piedalīsies 3 zēni un 3 meitenes no 14 līdz 18 gadiem. Plkst.17.30 ,,Ūdens karnevāls” – pašdarināto peldlīdzekļu izbrauciens Balvu ezerā. Aicinām ikvienu pārvērst savu laivu, katamarānu…īpašā noformējumā un doties nelielā izbraucienā par prieku sev un citiem.

Pulksten 18.30 plānots radošs svētku gājiens, aicinām posties un piedalīties visus Balvu novada pagastus, Balvu pilsētas iestāžu, uzņēmumu darbiniekus, iedzīvotāju grupas, interesentus. Tēma: „Dzīve laukos”. Maršruts: stāšanās laukumā pie Kultūras un atpūtas centra –Brīvības iela – Tirgus iela – Teātra iela – Partizānu iela – Brīvības iela. Lūgums sagatavot 3-4 teikumus par savu piedāvājumu gājienā, kuru dzirdēsiet kā uzsaukumu gājiena laikā.

Svētku gājiena dalībniekiem, kā arī citiem interesentiem īsi pirms gājiena būs iespēja skatīt braucamrīku parādi, kura pārvietosies pa Balvu ielām, garām Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumam un izvietosies uz Brīvības ielas gar parku. Aicināti visi, kuriem ir kāds pārvietošanās līdzeklis, kuru ir iespējams izrotāt atbilstoši svētkiem, izbraukt nelielā svētku parādē.

Pulksten 19.00 svētku noslēguma sarīkojumā ,,Gavilēsim priekā!” tiks godināti Balvu goda pilsoņi un pasniegti Balvu novada Atzinības raksti. Ļoti ceram, ka Brāļu Auzānu un Jersikas orķestra koncertu, ikviens skatītājs uztvers kā jauku dāvanu Balvu novada svētkos. Pēc noslēguma sarīkojuma zaļumballe kopā ar grupu ,,Ginc un Es” .
Veidosim svētkus kopā, tad gandarījums būs daudz lielāks un ja rodas kādi jautājumi svētku sakarā, interesējieties Balvu Kultūras un atpūtas centrā.

novada svetki 2015

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *