MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Rubenes baznīcā notiks Cēsu zvanu ansambļa koncerts

5. jūnijā visā Latvijā norisināsies akcija “Baznīcu nakts”, un pirmo reizi šajā akcijā iesaistīsies arī Kocēnu novada Rubenes baznīca. Šajā dienā Rubenes baznīca apmeklētājiem būs atvērta līdz pat pusnaktij, bet plkst. 21.30 baznīcā ar koncertu uzstāsies Cēsu zvanu ansamblis. Ieeja par ziedojumiem.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk un baznīcās var izbaudīt mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu. Šogad akcijā iesaistīsies 145 baznīcas.

Pirmā Baznīcu nakts Latvijā tika organizēta 2014. gada 6. jūnijā, un tajā piedalījās 43 Rīgas dievnami. Pasākumu apmeklēja aptuveni 20 000 cilvēku. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms desmit gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.
Plašāka pasākumu programma, kā arī interaktīvā karte apskatāma mājaslapā www.baznicunakts.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *