MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Rundāles novada svētkos uzburs Saulgriežu stāstu

13.jūnijā Rundāles pils dārzā ar lielkoncertu, kurā piedalīsies vairāk nekā simts dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas un Baltkrievijas, tiks atzīmēti sestie Rundāles novada svētki.

„Šī gada novada svētki ir tieši pirms Līgo vakara, tie sasauc kopā daudzus mūsu draugus un viesus, savējos un jau citur mītošos ar simbolisku nosaukumu- “Trejdeviņas tautas nāca pašā svētku vakarā”… Tieši tādi arī būs šie svētki- senu stāstu un kopīgas dažādu tautu Saulgriežu gaidīšanas vēstījums cauri laikiem šodienā,” atklāj pasākuma režisore Lilita Lauskiniece. Kopīgo vēstījumu turpinās muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” koncerts, kas tālāk izrakstīs latviešu, itāļu, lietuviešu, baltkrievu un igauņu aizsākto Saulgriežu stāstu.

Novada svētki tiks aizsākti plkst.16:30 ar svētku gājienu no Rundāles novada domes līdz Rundāles pilij. Sasaucoties ar novada svētku koncerta ideju, ikviens kolektīvs – draugu vai darba biedru – aicināts sevi radoši parādīt, prezentējot pasaules valstu daudzveidību un krāsainību. Gājiena dalībniekus vērtēs īpaši svētkiem izveidota žūrija, kas noteiks sešus interesantākos kolektīvus apbalvošanai.

Plkst. 17:00 – svētku lielkoncerts „Trejdeviņas tautas nāca pašā svētku vakarā” uz skatuves Rundāles pils centrālajā alejā ar Rundāles, Ludzas novadu, Rīgas pašdarbības kolektīvu, viesu no Pakrojas (Lietuva), Svisločas (Baltkrievija), Uggiate Trevano (Itālija) un Halingas (Igaunija) piedalīšanos. Plkst. 20:30 – muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” koncerts.

Svētku koncerta laikā būs iespējams iepirkties tirgotāju ieliņā Rundāles pils dārzā, iepazīties ar Latvijas Valsts policijas „Izzinošo pilsētiņu”, Runci Rūdi un Bebru Bruno, paviesoties biedrības „Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” un Ārlietu ministrijas izveidotajā interaktīvajā teltī bērniem un pieaugušajiem.

Vakarā plkst. 22.00 – zaļumballe pie Pilsrundāles vidusskolas ar grupu „Sākums”, bet pusnaktī – uguņošana.

Programma:

Plkst.16.15 Pulcēšanās svētku gājienam pie Rundāles novada domes
Plkst.16.30 Svētku gājiens uz Rundāles pili
Plkst.17.00 Svētku lielkoncerts – Saulgriežu gaidīšanas vēstījums cauri laikiem šodienā ar vairāk nekā simts dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas un Baltkrievijas
Plkst.20.30 Muzikālā apvienība «Raxtu raxti»

Svētku koncerta laikā –
•Iepirkšanās tirgotāju ieliņā
•Bērniem – „LEC un MINIES” piepūšamās atrakcijas (par maksu)
•Interaktīvā telts ar radošo darbnīcu pieaugušajiem un bērniem
•Pie Dārznieka namiņa Latvijas Valsts policijas “Izzinošā pilsētiņa” – darbnīcas un bērnu draugi – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno

Plkst.22.00 Zaļumballe pie Pilsrundāles vidusskolas ar grupu «Sākums»
Plkst.24.00 Svētku uguņošana

Svētku sajūtu radīs -Latvija – folkloras kopa “Svitene”, koris “Runda”, Rundāles drāmas terapijas grupa, Pilsrundāles vidusskolas dejotāji, Jeļenas Forstes tērpu teātris “Galms”, senioru deju kopa “Šurpu turpu”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Rundāle”, Viesturu kultūras centra deju kopas “Sprīdītis” un “Annele”, Ludzas novada Isnaudas tautas nama deju kopa “PĒRLE”, Rīgas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daugava”. Igaunija – tautas deju kolektīvs “Laieldes” un orķestris “Halinga Brass” . Baltkrievija – Svisločas Mākslu skolas vokālais ansamblis «ANIMA». Itālija – arfisti Davide Negretti un Erica Pagani (Celtic Harp Orchestra). Lietuva – Pakrojas kultūras centra jauniešu deju kolektīvs un senioru deju kolektīvs „Laja”

plakats_novada

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *