MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Popē atklās piemiņas akmeni represētajiem

Sestdien, 14. jūnijā, plkst. 14:00 Popes Kultūras namā sāksies atceres pasākums komunistiskā genocīda upuru piemiņai, pēc tam tiks atklāts piemiņas akmens.

Ideja uzstādīt piemiņas akmeni represētajiem tautiešiem radusies vietējam iedzīvotājam Valdim Martinsonam, kurš zina, ko nozīme dzīve izsūtījumā. Par savu ieceri viņš pirms diviem gadiem pavēstījis Popes pagasta pārvaldes vadītājam Vilnim Krauzem, un ticis sadzirdēts. Popiņu ideju, piešķirot finansējumu, īstenot palīdzēja Ventspils novada pašvaldība, bet praktiskos darbus paveica akmeņkalis Rihards Zēbergs.

Akmeni, ko sestdien atklās turpat, kur Popes centrā atrodas ozolkoka skulptūru ansamblis, mežā atrada Valdis Martinsons. Trīs astoņdesmito gadu beigās Popē uzstādītos ozolkoka tēlus, kuri arī simbolizē vardarbīgu izvešanu no Latvijas, jau skāris laika zobs, tādēļ popiņi vienojušies piemiņas vietu papildināt ar akmeni.

Sestdien komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītais atceres pasākums sāksies kultūras namā, kur iestādes vadītāja Indra Grosbārde lasīs fragmentus no vietējo iedzīvotāju vēstulēm, kas saņemtas no Sibīrijas, pēc tam visi dosies uz netālo piemiņas vietu, kur iesvētīs un atklās akmeni, tā godinot vairāk nekā 30 izsūtīšanas skartās Popes dzimtas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *