MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pedvāle atzīmē 15. gadadienu kopš pirmā čuguna skulptūru simpozija

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā sācies starptautisks tēlniecības simpozijs „Čuguns. Akmens”, kura laikā taps deviņi monumentāli tēlniecības darbi. Mākslinieki savos darbos radoši savienos divus tēlniecības materiālus – čugunu un akmeni. Simpozijā piedalās Temzija Ringlere, Ārans Šmits, Daniels Postellons, Peidža Henrija, Elizabete Helfere un Bens Folejs no ASV un Viktors Kopačs no Baltkrievijas. Simpozija „Čuguns. Akmens” laikā tapušo darbu atklāšana notiks 20. jūnijā.

Ar šo notikumu Pedvālē sāksies arī 7. Starptautiskā laikmetīgās čuguna mākslas konference, kas ilgs no 20. jūnija līdz 24. jūnijam. Šajā laikā konferences dalībniekiem būs iespēja apmeklēt lekcijas un piedalīties paneļdiskusijā gan par tēlniecību un čuguna kausēšanu,gan Latvijas vēsturi, kultūru un kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī vērot dažādus paraugdemonstrējumus un gūt praktisko pieredzi.

Konference noslēgsies Jāņu naktī ar krāšņu čuguna kausēšanas performanču un ugunsskulptūru izrādi „Čuguna vainags” visas nakts garumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *