MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Nevar izslēgt versiju, ka kompromatu avīzi Ventspilī izdevusi un izplatījusi pati opozīcija

Jau vēl pirms bija zināmi vēlēšanu rezultāti Ventspilī, Aivara Lemberga sāncenši solīja rezultātus apstrīdēt. Lielu nepatiku opozicionāri izrādījuši pret Ventspilī izplatīto bezmaksas izdevumu “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta”, kas neglaimojošā gaismā atainojusi tādus politiķus kā Bruno Jurševicu (JKP) un Ģirtu Valdi Kristovski (JV).

Vēl pirms vēlēšanām Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis pauda, ka “faktiski jau tagad ir konstatējams, ka Ventspils pilsētas domes vēlēšanas ir “nozagtas”, jo Ventspils pilsētas domes 2021. gada pirmsvēlēšanu laikā tiek rupji pārkāpts likums – administratīvais resurss tiek izmantots vēl nebijušā apmērā, izdoti arī anonīmi “melnā PR” izdevumi.”

Viņš norādīja uz to, ka avīzēs nav norādīts, kurš ir tās izdevējs, kurā tipogrāfijā tās ir iespiestas. Tātad tās ir anonīmas, tās izdevēji un pasūtītāji ir krimināli sodāmi.

“Ja jau tā būtu kādam priekšvēlēšanu programma, nu lai tā būtu, tad mēs skatītos, vai nav jāgriežas tiesā par apmelojumiem. Uz doto brīdi mums pat nav zināms, pret ko griezties,” vienlaikus paudis Landmanis.

Tā kā Ventspils līdzšinējā varas partija “Latvijai un Ventspilij” vēlēšanās svinējusi uzvaru, opozicionāri, kā jau tas bija gaidāms, paziņojuši par to, ka pārsūdzēs pašvaldību vēlēšanu rezultātus un jau atkal pārmet Lembergam anonīmās avīzes izdošanu.

Lemberga advokāts Māris Grudulis gan ir kodolīgs: “Neesmu redzējis, ka Lemberga kungs, atrodoties Rīgas Centrālcietumā, iespiestu kādu avīzi un izplatītu.”

Bet vai nevarētu būt tā, ka šo anonīmo izdevumu izplatījusi pati Ventspils opozīcija, lai ar tās palīdzību saņemtu iespēju pārsūdzēt visus vēlēšanu rezultātus? Atsaucoties uz anonīmo izdevumu, jaunu vēlēšanu iespēja noteikti būtu daudz lielāka, nekā, ja tā pamatotos uz personīgo nepatiku. Galu galā vai tas tomēr nav dīvaini, ka vēl pirms vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas opozicionāri jau pilnā balsī sauca, ka vēlēšanas nozagtas?

Foto: KNAB

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *