MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Muzikālajā pēcpusdienā aicina iepazīties ar Baltkrievu kāzu paražām

Rīt, 15. augustā pulksten 16.00 pie Gulbju dīķa uzstāsies ansamblis “Pavļinka” ar programmu “Baltkrievu kāzas”, savukārt svētdien, 16. augustā pulksten 12.00 Jūrmalas parka bērnu laukumā izklaides piedāvās Liepājas ceļojošais cirks “Beztemata”.

15. augustā ikviens interesents tiek aicināts uz baltkrievu kopienas “Mara” ansambļa “Pavļinka” koncertu, kurā tiks parādītas kāzu paražas un rituāli, tai skaitā jaunā pāra sagaidīšana ar sālsmaizi, kopīgs jaunā pāra gājiens pa baltkrievu dvieli un iziešana caur “Laimes” vārtiem, “Mīlas” vārtiem un “Labklājības” vārtiem. Priekšnesumu pavadīs baltkrievu tautas kāzu dziesmas.

Baltkrievu kopiena „Mara” darbojas Liepājā jau 16 gadus, apvienojot Liepājā dzīvojošos etniskos baltkrievus, saglabājot baltkrievu valodas prasmes, tradīcijas, mantojumu un savas etniskās dzimtenes kultūru, aktīvi piedaloties pilsētas pasākumos un projektos, kā arī vadot radošas tikšanās ar liepājniekiem un Liepājas viesiem. Visus šos gadus kopiena strādā ar devīzi: „Mīli Latviju – atceries Baltkrieviju”.

2000. gadā biedrībā tika izveidots baltkrievu tautas mūzikas ansamblis „Pavļinka”, kurš prezentē Liepājas baltkrievus ne tikai pilsētā, bet arī Latvijā un aiz tās robežām. Ansambļa repertuārā ir dziesmas arī latviešu valodā. 2013. gadā ansamblis piedalījās arī Latvijas XXV Dziesmu un deju svētkos.

Sakarā ar to, ka baltkrievu kopiena 29. augustā piedalīsies mazākumtautību Kurzemes reģionālajā festivālā Brocēnos, viņu uzstāšanās tika pārcelta uz 15. augustu, savukārt 29. augustā muzikālās pēcpusdienas apmeklētājus izklaidēs Normunds Karpičs.

Svētdien, 16. augustā pulksten 12.00 Jūrmalas parka bērnu laukumā Liepājas ceļojošais cirks “Beztemata” izspēlēs pasaku Brēmenes muzikanti – stāstu par četriem topošajiem muzikantiem, to draudzību un piedzīvojumiem ceļā uz Brēmeni.

Šajā un citās augusta svētdienās Jūrmalas parka bērnu laukumā ikvienam būs iespēja uz laiku nonākt brāļu Grimmu pasaku pasaulē, piedzīvot dažādus brīnumus, iztēloties dīvainas lietas un piedalīties pašos neticamākajos piedzīvojumos. Pasakas caurvīs cirka priekšnesumi ar žonglēšanu, burvju trikiem, ekvilibru, dažādām spēlēm un atrakcijām.

Pasaku tēlos kopā ar Liepājas ceļojošo cirku “Beztemata” dalībniekiem iejutīsies mazie skatītāji, darbosies arī vizuālās darbnīcas. Būs saldas balvas ikvienam dalībniekam.
Gulbju dīķa muzikālās pēcpusdienas un bērnu rītu programmu Liepājas Kultūras pārvalde piedāvā apmeklēt bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *