MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājas Simfoniskais orķestris un Gunta Gelgote Rundāles pilī atskaņos krāšņu klasicisma programmu

15. decembrī pulksten 19 Rundāles pils Baltā zāle atdzīvosies krāšņā klasicisma programmā ar Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Franča Šūberta skaņdarbiem, ko atskaņos Liepājas Simfoniskais orķestris lietuviešu diriģenta Modesta Barkauska vadībā kopā ar soprānu Guntu Gelgoti.

Liepājas Simfoniskā orķestra izcilā mijiedarbošanās ar Rundāles pils Baltās zāles akustiku šoreiz klausītājus priecēs Jozefa Haidna Sestajā simfonijā “Le Matin”. Tas ir skaņdarbs, kas pazīstams ar savu dzīvīgumu un dinamiskiem kontrastiem, ilustrējot jaunas dienas rītausmu. Šis skaņdarbs ir apliecinājums Haidna ģēnijam atsevišķu instrumentu izmantošanā un sola valdzinošu simfoniskās mūzikas piedzīvojumu.

Guntas Gelgotes vokāls savukārt izcelsies Volfganga Amadeja Mocarta meistarīgajā skaņdarbā “Exsultate, jubilate”, kā arī Franča Šūberta skaistajās un emocionālajās dziesmās “Du bist die Ruh”, “Gretchen am Spinnrade” un “Ellen’s Gesang (Ave Maria)”.

Klausītājiem šajā koncertā būs iespēja arī uz brīdi paviesoties saulainajā Itālijā, kur tos aizvedīs Franča Šūberta “Uvertīra itāliešu stilā”, kas pazīstama ar savām liriskajām melodijām un ritmisko vitalitāti, atspoguļojot Itālijas bagātīgās mūzikas tradīcijas un kultūras mantojumu.

Operdziedātāja Gunta Gelgote ar savu smalko soprānu priecējusi klausītājus gan Latvijas Nacionālajā operā, gan Lietuvas Nacionālajā operā un, cita starpā, kādreizējā Liepājas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā uzstājusies arī Viļņas Pilsētas operā. Savus opusus Guntas balsij veltījuši komponisti Ēriks Ešenvalds, Mārtiņš Viļums, Indra Riše, Līga Celma, Onute Narbutaite un Gundega Šmite.

Pērn Gunta Gelgote ieguva prestižāko Lietuvas apbalvojumu teātra nozarē – Lietuvas Skatuves Zelta krustu kategorijā “Gada soliste”.

Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults šoreiz stāsies viens no redzamākajiem lietuviešu jaunās paaudzes diriģentiem – Modests Barkausks, kurš Lietuvas Skatuves Zelta krustu kā gada jaunais mākslinieks par viencēliena baleta iestudējumu “Bolero+” saņēma 2016. gadā. Augstu novērtējumu Barkausks guvis arī vairākos prestižos diriģentu konkursos, tostarp Starptautiskajā Gžegoša Fitelberga diriģentu konkursā Katovicē, Polijā.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *