MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Decembrī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde komēdijai „Sniega gūstā”

Daugavpils teātrī top Pītera Kviltera lugas „Snowbound” iestudējums – komēdija „Sniega gūstā” Ivara Lūša režijā, kuras pirmizrāde notiks 14. decembrī. Izrādē kopā ar Ivaru Lūsi piedalīsies Jūlija Ļaha.

Ziemas vakars, jau vairākas dienas plosās spēcīgs sniegputenis. Šādos apstākļos iziet no mājas nozīmētu pakļaut sevi nāves briesmām. Taču arī palikt pavisam vienam nomaļā mājā var izrādīties bīstami… Kāda aizdomīga būtne mērķtiecīgi lavās pāri kupenām pretī ugunij logā lauka otrā galā. Tajā pašā laikā Patriks bauda mieru un klusumu savā vecpuiša miteklī, nemaz nenojaušot, ka tūlīt atsprāgs durvis un viesulis vārdā Džūdita iebrāzīsies viņa mājā.

„Sniega gūstā” ir stāsts par diviem pilnīgiem pretstatiem, kurus zem viena jumta iesloga dabas stihija (un varbūt arī kāda apzināts nodoms), tas ir aizkustinošs un negaidītiem atklājumiem bagāts stāsts, kurš bagātināts ar smiekliem, asarām un sniegu.

Pīters Kvilters ir mūsdienu angļu dramaturgs, kura lugas ir iestudētas vairāk kā 40 valstīs un tulkotas vismaz 30 valodās. Viņš divas reizes bija nominēts Lorensa Olivjē teātra balvai (Labākā jaunā luga un Labākā jaunā komēdija), savukārt viņa darba pirmais iestudējums Brodvejā bija nominēts trim Tonija balvām.

Režisoru Ivaru Lūsi varētu dēvēt par Daugavpils teātra komēdiju meistaru, viņa režijā ir tapušas tādas komēdijas kā „Baismīgās mājsaimnieces”, „Mīlestība līdz prāta zudumam”, „Biznesa klases palāta”, „Melu detektors”, „Ekstrasensa cīņa”, „Mīlestība 32 kvadrātmetros”. Un, pateicoties skatītāju mīlestībai, daudzas no šīm komēdijām piedzīvoja ilgu skatuves mūžu, dažas – līdz pat astoņiem gadiem, tādā veidā kļūstot par Daugavpils teātra izrādēm rekordistēm.

Komēdijas “Sniega gūstā” radošajā komandā ir arī scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Egils Viļumovs un gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs. Lomās: Ivars Lūsis, Jūlija Ļaha. Izrāde notiks latviešu valodā Lielajā zālē.

Pirmizrāde – 14. decembrī plkst.18.30. Nākamā izrāde – 21. janvārī plkst.15.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *