MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

22. augustā Ziemupes jūrmalā jau ceturtais atpūtas pasākums „maDARA”

22. augustā no plkst. 14:00 Ziemupes jūrmalā norisināsies jau ceturtais atpūtas pasākums „maDARA”. Šogad pasākums plānots ne tikai muzikāls, bet izzinošs, ne velti par pasākuma vadmotīvu izvēlēts zalktis.

Šogad pasākumā dalību jau apstiprinājuši: Katlkalna folkloras kopa „Rāmupe”, mūzikas grupa „LATA DONGA”, jauniešu pūtēju orķestris „Auce”, folkloras kopa „Sudobri”, folkloras kopa „Kurtuove” (Lietuva), Jana Egle, Jānis Rūcis, Ineta Stadgale, Sanita Stepena, Dace Metēja, Valters Artūrs Vītols ar radiem un draugiem (Pūķspārna vasaras skola), loka šāvēju klubs „Curland”, Ilze Vainovska (zīmols „Noķerts Liepājā”), dzintara un seno rotu meistars Valentinas Dilginas (Lietuva), Maira Rībena (Akmens raksti), Voldis Prancāns (biedrība „Viedums”). Būs iespējams noskatīties populārzinātnisko dokumentālo filmu “Kurši”. Un tas nebūt vēl nav viss.

Par vēdera labsajūtu rūpēsies kafejnīca „Kursas Putni”.

Šī gada vadmotīvs ir Zalktis – dzīpariņš no Viņsaules uz šo Sauli, kas palīdz mums redzēt un saprast. Iepazīt un izzināt. Mājas svētība un Saules sargātājs. Gudrības, pārdzimšanas un pārradīšanas zīme.

„Uzzinot, kā zeme radusies, kā Velns ar Dievu tās radījuši, turpina radīt un pārradīt, mēs arī tiekam saprotošāki un zinošāki par lielo un mazo pasaules kārtību un par to, ko katrs varam no savas gudrības, varēšanas likt visas pasaules svētībai klāt. Tāpēc, lūk, šai maDARĀ mēs aicinām uz Pasaules radīšanas teiku, dziesmu un zīmju darbnīcu,” par folkloras kopas „Rāmupe” plāniem maDARĀ saka pasākuma krustmāte un folkloras kopas „Rāmupe” dalībniece Gunta Saule.

„ma-DARA nav pasākums, ma-DARA ir notikums! Ar šādu pārliecību arī dzīvojam un jau ceturto gadu, mums ļoti īpašā un iedvesmojošā vietā – Ziemupes jūrmalā – aicinām kopā tuvus un tālus dziesmas, vārda, zīmju un otas draugus. ma-DARA ir satikšanās, ieelpošana, sevis apzināšanās un kopā būšana. Tā ir dziesma, tas ir vārds, tā ir glezna. Tas ir tas, ko Tu pats vēlies atrast un radīt. Tie ir cilvēki, tā ir jūra, tas ir mirklis, tā ir gaisma. Šis pasākums ir vērsts uz mūsu latvisko (un baltu spēka) pašapziņu un pašapzināšanos.”

Pasākums ir bez ieejas maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *