MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Muzeju nakts Kuldīgā

2014. gada 17. maijā noslēgsies Muzeju nakts trīs gadu cikls, kas iezīmēja trejkrāsaino dzintara tapšanas ceļu.

Iepriekšējos gados godinājām dzintara auklētājus – zilo jūru un zaļo mežu. Šogad sārtajam dzintaram jāiemirdzas visā tā spožumā.

To ko mēs mīlam un ar ko lepojamies, mēs nosaucam dzintara vārdā – tāpēc mums ir Dzintra un Dzintars un mūsu zeme ir Dzintarzeme. Mēs valkājam dzintara rotas, lietojam dzintara smaržas, dziedam dzintara koros un mūziku klausāmies dzintara koncertzālēs. Dzintara dziesmas vieno paaudzes Latvijā un latviešus visā plašajā pasaulē.

Kuldīgas novada muzejs kopā ar sadarbības partneriem aicina iepazīt „Kuldīgas dzintarus”.Apmeklētājus gaidīs nupat atvērtais Kuldīgas novada muzeja ekspozīciju centrs „Bangerta villa”. No 20.00 muzeja pagalmā un Kuldīgas Pilsētas dārzā notiks radoša darbošanās, kurās dzintars čaupēs, runās, izzinās, peldēs un rotās. Būs apskatāms arī īsts „Dzintara istabas stūris”, pie kura 21.00 tiks apbalvoti konkursa „Auto un moto Kuldīgā – nopietni un ne tikai” laureāti. Tiks organizētas jau par tradīciju kļuvušās „Nakts ekskursijas”, un, protams, būs brīvdabas kino, kas kultūras gardēžiem sagādājis īpašu Eiropas kino dārgakmeni – godalgoto režisora Paolo Sorrentino filmu „Dižais skaistums”.

Kuldīgas Mākslinieku rezidence šogad Muzeju nakts akcijai veido divas gaismas instalācijas. Sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju, taps gaismas instalācija Pils ielā 2 par tēmu „Dzintars”. To veidos Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš un mākslas studente, kuldīdzniece Sabīne Vernere. Instalācija skatāma no 21.00.

Savukārt skulptūras un skaņas instalāciju 1905. gada parkā veido mākslinieki Ieva Vītola-Lindkvista un Ole Lindkvists, Mio Records (Maija Līcīte) sadarbībā ar Kuldīgas Mākslas un E.Vīgnera Mūzikas skolu audzēkņiem. Skulptūra tiks veidota visu dienu no 10.00 – 21.00. Aicinām interesentus piedalīties darba tapšanā, piesakoties pa tālr. 25600623. Objekta atvēršana 22.00 (lietus laikā – Mākslas namā). Gaismas un skaņas instalāciju izveidei Mākslinieku rezidenci atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Kuldīgas Mākslas namā skatāmas trīs izstādes – Indras Sproģes izstādē aplūkojami zīmējumi no bērnu grāmatām, galerijā izstādīti Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbi, bet trešajā stāvā skatāma Krāsu mācības un gleznošanas kursu sezonas noslēguma izstāde. Mākslas namā darbosies arī Kuldīgas Galvenā Bibliotēkas rīkotā „Dzintarkrāsas darbnīca”.

Muzeju naktī būs atvērta arī Līvijas Rezevskas izstāžu zāle Mucenieku ielā 19, kā arī „Zvaigzne ABC” grāmatu veikali.

muzeju nakts Kuldiga

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *