MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Muzeju naktī Kocēnos – neona mistērijas, dzīvās skulptūras, uguns šovs un Kārļa Kazāka koncerts

Sestdien, 17. maijā, starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” ietvaros Kocēnos norisināsies pasākums “Muzeju nakts mistērijas Kokmuižā”.

Plkst. 21.00 Kocēnu 1.bibliotēkas Velvju zālē tiks atklāta izstāde “Neona mistērija” – savdabīgs neona gaismas šovs, kas ietverts fotogrāfijās un interesantās vizualizācijās tumšā telpā, klātesošos ievedīs neona mistikas pasaulē. Izstādi veido SIA „Fototapetes LV”.

No plkst. 21.00 līdz 24.00 Kokmuižas apkārtnes teritorijā ikvienam būs iespējas sajust un izbaudīt “Sajūtu taku” un “Gaismas labirintu”. “Sajūtu taka” tiks veidota no dažādiem dabas materiāliem – zāles, lapām, sūnām, smiltīm, akmeņiem, skaidām, koku mizām, ūdens, koku zariem, čiekuriem. Ikviens interesents varēs iziet taku, šķērsojot to kailām pēdām un aizsietām acīm. Savukārtno svecēm izveidotajā “Sveču labirintā” ikviens varēs domāt gaišas domas un izbaudīt uguns liesmiņu īpašo burvību.

No plkst. 21.00 līdz 23.00 iedzīvotāji un viesi varēs izbaudīt un aplūkot dzīvo skulptūru mistērijas, kurās, ik pa brīdim mainot pozas, iedzīvosies mīmi. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties ar šiem tēliem, kas uzburs Kokmuižas pils parterā īpašu noskaņu.

Plkst. 21.30 tautas deju ansamblis “Gauja” klātesošos iepriecinās ar deju priekšnesumiem, bet plkst. 22.50 Kokmuižas parters tiks izgaismots ar sveču liesmiņām, radot romantisku atmosfēru. Klātesošajiem būs sarūpēts kāds pārsteigums – uguns šovs. Vakara izskaņā plkst. 23.00 sāksies mūziķa un komponista Kārļa Kazāka koncerts. Visi pasākumi – bez maksas.

Visu vakaru pasākuma apmeklētājus iepriecinās izteiksmīgas un krāsainas gaismu projekcijas, kas paspilgtinās Kokmuižu un apkārtējās ēkas, kā arī atbilstošu atmosfēru radīs īpaša noskaņu mūzika.

Akcija “Muzeju nakts” ar daudzveidīgām aktivitātēm visā Latvijā norisināsies jau desmito reizi. „Muzeju nakts” ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *