MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Veicinās kultūras dzīves norises Kocēnu novada Rubenes ciemā

Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde ir apstiprinājusi Kocēnu novada domes projektu “Gaiši un skanīgi atdzimstam Rubenes ciemā” un piešķīrusi Eiropas Savienības (ES) finansējumu projekta īstenošanai 13651,04 EUR. Kopējais projekta finansējums ir 20769,49 EUR, no kuriem 7118,45 EUR ir Kocēnu novada domes līdzfinansējums.

Rubenes ciems atrodas Kocēnu pagasta attālākajā daļā, pagasta centrs ir Kocēnos, tādējādi centrālā kultūras dzīve norisinās Kocēnu kultūras namā, jo Rubenes ciemā kultūras nama nav. Vienīgā skatuve Rubenē ir Rubenes pamatskolā, kur mācās 126 bērni. Ciema iedzīvotāji dažādās sanāksmēs un diskusijās vairākkārt ir izteikuši vēlmi veidot ciemā kultūras dzīvi – ja būtu piemērotas telpas, iedzīvotāji labprāt darbotos arī vietējos pašdarbības kolektīvos. Rubenes ciema kultūras dzīves organizēšanu plānots veidot Rubenes pamatskolas svinību zālē, kuras skatuves daļa nav atjaunota kopš ēkas nodošanas ekspluatācijā 1965. gadā. Projekta īstenošana veicinās iedzīvotāju sabiedriskās dzīves attīstību un nodrošinās interesentu darbībai atbilstošas telpas ar piemērotu tehnisko aprīkojumu. Projekta ietvaros tiks veikta zāles skatuves rekonstrukcija, iegādāti aizkari un aizkaru manuālais mehānisms, kā arī skaņu un apgaismojuma aprīkojums. Plānots, ka projekta īstenošanas laikā darbu uzsāks Rubenes ciema kultūras darba organizators, kurš organizēs dažādus kultūras pasākumus un rūpēsies par jaunu pašdarbības kolektīvu darbību.

Jau šobrīd Rubenes pamatskolā ar Sorosa fonda–Latvija atbalstu ir izveidots Multifunkcionāls kopienas centrs, kas ir atvērts visiem iedzīvotājiem un kur notiek dažādas apmācības un nodarbības.

Kocēnu novada domes izsludinātajā iepirkuma procedūrā “Rubenes pamatskolas aktu zāles labiekārtošana – aizkaru šūšana un tehniskā aprīkojuma iegāde“, kas tika dalīta divās daļās, iepirkumu komisija pirmajā daļā “Aizkaru šūšana un skatuves noformēšana” par uzvarētāju atzina SIA “Art Dekor” par kopējā līguma summu 5046,47 EUR. Otrajā daļā “Tehniskā aprīkojuma iegāde un piegāde” par uzvarētāju tika atzīta SIA “DJ PRO” par kopējā līguma summu 8569,33 EUR. Savukārt iepirkuma procedūrā “Rubenes aktu zāles skatuves daļas remonts” iepirkumu komisija par uzvarētāju atzina SIA “Sanart” par kopējā līguma summu 7153,69 EUR.

Projekta mērķis ir veicināt tūrisma un kultūras dzīves intensitāti Rubenes ciemā un biedrības “No Salacas līdz Rūjai” teritorijā, motivēt iedzīvotāju radošo izaugsmi, izveidojot un atjaunojot Rubenes ciema svinību zāli.

Projekts tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas pasākuma “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *