MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājas domē būs iespēja apskatīt beļģu pastkaršu izstādi „Postwar”

20.martā pulksten 11.00 Liepājas pilsētas domes pirmā stāva vestibilā tiks atklāta beļģu pastkaršu izstāde „Postwar”. Izstāde ir Belģijas Karalistes vēstniecības veltījums Pirmā pasaules kara simtgadei. Tā stāsta par Beļģijas pieredzi Pirmajā pasaules karā.

Izstādi atklās Beļģijas vēstnieks Latvijā Franks Arnauts, kura ģimene glabā vectēva Luī Arnautsa-Loksa un viņa dēla Morisa pastkaršu kolekciju. Izstādē būs apskatāmas 150 no 500 kolekcijā esošajiem pastkaršu oriģināliem, kas tematiski aptver laika posmu no 1914. – 1920. gadam.

Izstādē izvietotās pastkartes ne tikai atklās cilvēku pārliecību, motivāciju un emocijas kara laikā Beļģijā, bet arī izstādes apmeklētājiem sniegs simtgadīgu vēstījumu un atklās pagātni, kas joprojām atsaucas mūsdienu beļģu un eiropiešu dzīvēs.

Lai gan Pirmā pasaules kara laika pieredze katram bijusi sāpju un rūgtuma pilna, pastkartēs atspoguļotais beļģu stāsts ir īpašs. Pastkartēs ikviens varēs ieraudzīt tādus kara laika aspektus kā nežēlīga okupācija, bezdarbs, bads, militārā un humānā palīdzība no ārvalstīm, pretošanās kustība un kolaboracionisms.

Pastāv ne mazums veidu, kā sazināties un nosūtīt informāciju, taču, salīdzinot ar jaunajām tehnoloģijām, paskartes ir vairāk personisks un paliekošs ziņojums. Agrāk pastkartes tika izmantotas, lai paustu visdažādākos cilvēka viedokļus, attēlotu valdošo situāciju valstī un cilvēku dzīvēs.

Beļģijas vēstniecības Latvijā rīkotā izstāde „Postwar” Liepājas domes pirmā stāva vestibilā būs apskatāma līdz aprīļa vidum domes darba laikā no pulksten 8.30 – 17.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *