MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Noskaidroti Preiļiem raksturīgākie suvenīri

16. martā Preiļu novadā notika Preiļu novada domes izsludinātā ideju konkursa „Par Preiļu novadam raksturīgu suvenīru izstrādi” rezultātu paziņošana un dalībnieku godināšana. Pasākumā visiem konkursa dalībniekiem pašvaldība pasniedza Preiļu novada domes Pateicības un piemiņas veltes.

Konkurss tika rīkots ar mērķi izveidot Preiļu novadu raksturojošus suvenīrus. Iesniegtie darbi bija daudzveidīgi un izpildīti visdažādākajos materiālos. Konkursā ar saviem radošajiem darbiem un idejām piedalījās 14 autori – Juris Balodis, Ainis Noviks, Tatjana Ļedovskaja, Raivo Andersons, Simeona Vucena, SIA “Suvenīru fabrika holding”, Andris Kažemāks, Igors Leitāns, Ilona Abdulajeva, Guna Egle, Ināra Liepiņa, Gunta Katkeviča, Diāna Bravacka un Irēna Kjarkuža.

Kā atzina konkursa darbu vērtēšanas komisija, iesniegtie darbi bija interesanti un to autori darbos bija ieguldījuši radošu izdomu un centību, sasniedzot konkursa nolikumā izvirzītos mērķus un uzdevumus. Vērtējot darbus, komisija ņēma vērā idejas oriģinalitāti, suvenīra vizuālo pievilcību un uztveramību, kā arī suvenīra atbilstību Preiļu novadam. Pamatojoties uz konkursa nolikumu, balvu fonds tika noteikts 225 eiro apmērā. Komisija lēma piešķirt 1. vietu, savukārt nepiešķirt 2. vietu, tādējādi apbalvojot divus 3.vietu saņēmējus un paredzot veicināšanas balvu.

Apkopojot ideju konkursa rezultātus, par laureātiem tika atzīti sekojoši darbi:
1. vietu un iedzīvotāju simpātiju balvu, kā arī naudas balvu 100 eiro apmērā ieguva Raivo Andersons ar darbu “Māla četrlapu āboliņa lapa”. Keramiķis piedāvāja dažāda veida funkcionālus māla traukus un suvenīrus, par pamatu ņemot un dažādi apspēlējot Preiļu novada ģerbonī attēloto āboliņa lapu, kas simbolizē četras lauku teritorijas: Preiļu, Aizkalnes, Pelēču un Saunas pagastus.

Dalīto 3. vietu un naudas prēmijas 50 eiro apmērā ieguva Ināra Liepiņa ar darbu “Šokolādes un Čedara siera saldumi” un Igors Leitāns ar darbu “Preiļu novada tēja”. Konfektes ir gatavotas no dabīgiem produktiem – tumšās un baltās šokolādes, papildinot ar Čedara siera pildījumu, žāvētiem augļiem un riekstiem. Siers ir produkts, ko ražo un ciena Preiļu novadā. Čedara siers ir kvalitatīvs cietais nogatavinātais siers, kas ir garšīgs, tāpat kā šokolāde, un savienojot šos divus izcilos produktus, radās šie saldumi. Savukārt, tēja pagatavota no Preiļu novadā lasītām ogām un zālītēm. Uz tējas iepakojuma attēloti Preiļu novada atpazīstamākie arhitektūras objekti un novada skaistāko vietu unikālie zīmējumi ar to aprakstiem iepakojuma aizmugurējā pusē.

Veicināšanas balvu un naudas prēmiju 25 eiro apmērā, atzīmējot šī darba ideju un izpildījumu, ieguva Ilona Abdulajeva ar darbu “Idejas apģērbu un aksesuāru kolekcijai “Ābolinš un lins””. Kolekcijas skicēs izmantota Preiļu novada simbolika: karogs un ģerbonis, kā arī sauklis. Izstrādājumos izmantots ar četrlapu āboliņa motīvu apdrukātu trīs krāsu lina audumu – karoga zaļu, pelēku un gaišu okeri.

Jauniegūtos suvenīrus paredzēts tirgot dažādās tirdzniecības vietās, izplatīt tūrisma izstādēs, dāvināt novada viesiem, veicinot Preiļu novada atpazīstamību.

Preiļu novada pašvaldība pateicas par atsaucību ikvienam konkursa dalībniekam, kas ar savām idejām piedalās Preiļu novada atpazīstamības veidošanā, kā arī novēl radošu darbību arī turpmāk!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *