MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājā plaši atzīmēs Valsts svētkus

Novembris ir Latvijas Republikas Valsts svētku un dzimtenes aizstāvju godināšanas mēnesis. Liepājā šos svētkus atzīmēs ar atbilstošas noskaņas daudzveidīgiem pasākumiem, sākot jau ar 7. novembri.

Visa mēneša garumā liepājniekiem un Liepājas viesiem būs iespēja baudīt izstādes, teātra izrādes gan bērniem, gan pieaugušajiem, Lāčplēša balvas izcīņu, svētku koncertus Liepājas bērnu un jauniešu, Liepājas koru un Latvijā pazīstamu mūziķu izpildījumā, rokoperu, mūziklu, Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītu ekumēnisko dievkalpojumu, svētku balli. Tradicionāli notiks Lāčplēša dienas lāpu gājiens 11. novembrī un Valsts svētku svinīgais pasākums ar svētku uguņošanu 18. novembrī.

11. novembrī pulksten 13:00 J. Čakstes laukumā norisināsies Valsts svētku akcija „Mēs par Latviju!”. Pasākumā aicinātas iesaistīties Liepājas skolas ar saviem audzēkņiem. Liepājas Jaunsargu vienības vadībā ikvienam būs iespēja izjust, kā ir būt par Latvijas aizstāvjiem, mācoties ierindas mācību un apņemoties sargāt savu dzimteni – Latviju.
11. novembrī pulksten 17:15 ikviens liepājnieks un Liepājas viesis tiek aicināts pulcēties tradicionālajam Lāčplēša dienas lāpu gājienam Rožu laukumā. Gājiens sāksies pulksten 18:00 un noslēgsies ar piemiņas pasākumu Ziemeļu kapos. Pasākumā uzstāsies dziedātājs Daumants Kalniņš ar dziesmām no rokoperas “Lāčplēsis”.

18. novembrī pulksten 17:00 Liepājas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti uz svinīgu pasākumu K. Zāles laukumā, kur koncertā “Tavs stāsts” uzstāsies grupa “The Sound Poets”. Svētku apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt populāru liepājnieku, ģimeņu, kaimiņu, draugu, skolasbiedru stāstus Latvijai, kurus varēs vērot īpaši sagatavotās mākslinieka Andra Vētras video projekcijās. Svētku kulminācijā būs salūts ar muzikālu pavadījumu.

Plašāk par Valsts svētku programmu www.liepajaskultura.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *