MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājā ar pasākumiem atzīmēs 11. novembri

Šī gada 11. novembrī Liepājā, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī, norisināsies divi nozīmīgi pasākumi – akcija „Mēs par Latviju!” J.Čakstes laukumā un Lāpu gājiens no Rožu laukuma ar noslēgumu Ziemeļu kapos.

J.Čakstes laukumā pulksten 12:00 pulcēsies 3. – 5. klašu skolēni uz akciju „Mēs par Latviju!”. Pasākuma laikā skolēniem tiks stāstīts par Brīvības cīņu nozīmi Latvijas vēsturē un Liepājas Jaunsargu vienība demonstrēs ierindas mācību. Pasākuma izskaņā norisināsies akcija „Mēs par Latviju!”, kurā skolēni sadosies rokās simboliski solot sargāt Latviju! Pasākumu vadīs Liepājas teātra aktieri, ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Kaspars Kārkliņš un Viktors Ellers, piedalīsies dziesminiece Ieva Dreimane un Liepājas Jaunsargu vienība.

No Rožu laukuma pulksten 18:00 sāksies Lāčplēšu dienas gājiens, kura dalībnieki dosies ar iedegtām svecēm un lāpām uz Ziemeļu kapiem.

Noslēdzoties lāpu gājienam Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa ap pulksten 18:30 notiks piemiņas pasākums, kurā uzstāsies mūziķis Daumants Kalniņš, koncertmeistars Tālis Marhilēvičs. Pasākumu vadīs Liepājas teātra aktieris Sandis Pēcis. Godinot karavīrus pie O. Kalpaka piemiņu vietas tiks nolikti ziedi un sveces.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *