MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Valsts svētkos Mārupe aicina būt kopā

Atzīmējot novembra valsts svētkus, Mārupes novads aicina uz tradicionālo Lāčplēša dienas lāpu gājienu un lāpu skrējienu no Rīgas līdz Mārupei, uz jaunas piemiņas vietas atklāšanu par godu Pirmā pasaules kara Latvijas armijas karavīriem un Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienai veltītu svētku koncertu.

Otrdien, 11.novembrī, Mārupes novads aicina pievienoties Lāčplēša dienas lāpu gājienam un patriotiskam lāpu skrējienam. Pulcēšanās lāpu gājienam, kas paredzēts no Mārupes vidusskolas līdz komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietai Mārupes kapos, sāksies pulksten 17.30 Kantora ielā 97. Patriotiskā skrējiena dalībnieku izbraukšana uz starta vietu Rīgā, pie Latvijas Brīvības cīņu piemiņai veltītā piemiņas akmens, būs no Mārupes vidusskolas pulksten 16.30. Lāpu gājiens uz Mārupes kapiem sāksies pulksten 18.00, savukārt skrējiens ar maršrutu Akmens iela-Jelgavas iela-Vienības gatve-Robežu iela-Tēriņu iela-Ģimnastikas iela-Kantora iela-Mārupes kapi sāksies pulksten 17.15. Gan lāpu gājiena, gan skrējiena dalībnieki pulksten 18.30 tiksies uz kopīgu atceres brīdi ar svecīšu un ziedu nolikšanu pie Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietām Mārupes kapos.

Ceturtdien, 13.novembrī, pulksten 12.00 Jaunmārupē, Dzilnupītes krastā, tiks atklāta jauna piemiņas vieta par godu Pirmā pasaules kara Latvijas armijas karavīriem. Piemiņas vietu ar savu klātbūtni svētīs mācītājs Uģis Brūklene, koncertēs Mārupes un Babītes vidusskolu audzēkņi.

Sestdien, 15.novembrī, pulksten 19.00 mārupieši un viesi gaidīti koncertā – pateicības sarīkojumā „Zelta Daugavā Rīgas un Latvijas mūžs” Mārupes Kultūras namā. Koncerta īpašais viesis – operdziedātāja Evita Zālīte. Savukārt pulksten 22.00 Mārupes Kultūras namā notiks svētku balle kopā ar grupu „Zvaigžņu lietus”. Ieeja pasākumos bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *