MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājā notiks izglītības iestāžu „Radošuma dienas”

Līdz 7. martam Liepājas izglītības iestādes aicinātas pieteikt dalību „Radošuma dienās”, kas notiks no 10. līdz 14. martam  par godu Liepājas 389. dzimšanas dienai. Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar mācību priekšmetu metodiskajām apvienībām šādu pasākumu pilsētas skolās un bērnudārzos organizē jau otro reizi – šogad ar mērķi rosināt skolēnu interesi par tehniskajām nozarēm, apgūstot dažādu lietu un jomu darbības pamatprincipus.

Katra izglītības iestāde aicināta piedalīties pēc saviem ieskatiem astoņās dažādās aktivitātēs. Liepājas pilsētas sākumskolu 1.-4.klašu skolēni veidos mācību procesā praktiski pielietojamus darinājumus (signālkartītes, modeļus, ģeometriskas figūras, galda spēles u.c.), kuru izgatavošanā izmanto sadzīves pārpalikumus (avīzes, žurnālus, reklāmu bukletus, kartonu, kārbas, PET pudeles, audumu atgriezumus, dziju u.c.).

Pirmsskolas izglītības iestāžu bērni kopā ar skolotājiem var veidot arī  rozi no otrreizēji izmantojamajiem materiāliem „Mana roze Liepājai”.

14. martā Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs organizē tehniskās jaunrades dienu 7.-9.klašu skolēniem.

10. martā RTU Liepājas filiāle rīko akciju „Iepazīsti brīnumaino tehnoloģiju pasauli ar 1000 iespējām Tavai veiksmīgai nākotnes karjerai, kuras ietvaros notiks eksperimenti, tehnoloģiju un robotu darbības demonstrējumi, piedalīšanās eksperimentos un tehnoloģiju realizēšanā.

Liepājas Universitātes piedāvā vairākus pasākumus 10. martā: „Neredzamā elpa telpā”, darbnīca „Valodu pasaule”, studentu veidotie video, „Ko vien vari, galvā dari”, Robotu „izrāde”, Dzīvesstāstu laboratorija, „Viktorīna! Fizikas vēsture”. Mērķauditorija – vidusskolēni, kā arī 7.-9.klašu skolēni. Pasākumā skolēni var brīvi pārvietoties un darboties, kur vēlas.

13. martā tirdzniecības centrā „Ostmala” predzēts skolēnu mācību firmu tirdziņš.

”Citādā mācību dienā” – no 11. līdz 13. martam izglītības iestādes plāno vienu dienu pavadīt radošā,  interesantā, citādā veidā – ar darbnīcām, savādākām stundām, eksperimentiem, spēlēm, sacensībām.

11. martā
Liepājas Centra sākumskolas zālē – Ūliha ielā 33 plānota tikšanās ar Māri Olti, raidījuma „Vides fakti” vadītāju, uz kuru aicināti bioloģijas un dabas zinību skolotāji un skolēni, kuriem ir interese par dabu, vidi un  procesiem dabā.

Plānots apbalvot aktīvākās izglītības iestādes atsevišķās aktivitātes – par konkursa noslēguma pasākumu un uzvarētāju apbalvošanu informēsim atsevišķi.

“Radošuma dienu” konkursa nolikumu un pieteikuma anketu var atrast Liepājas Izglītības pārvaldes mājas lapā www.lip.lv

Informāciju sagatavoja:
Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
Mob.: 29106561
E-pasts: guntaj@dome.liepaja.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *