MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Ventspils varētu uzņemt aptuveni 600 Ukrainas bēgļu

Vēl otrdien Ventspilī bija reģistrējušies 199 patvēruma meklētāji no Ukrainas, no kuriem 133 mitinās Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā, savukārt 18 – Ventspils novadā. Katru dienu ierodas arvien jauni patvēruma meklētāji. Kā apliecināja Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs, pašvaldība šobrīd apzinājusi iespēju uzņemt ap 600 patvēruma meklētāju, paredzot tiem nodrošināt visu nepieciešamo.

“Šobrīd Ventspils valstspilsētas pašvaldības galvenā rūpe ir patvēruma meklētāju ikdienas dzīves nodrošināšana. Ventspilī ieradušies trīs paaudžu cilvēki, kuriem nepieciešams nodrošināt vietas gan bērnudārzos, gan izglītības iestādēs, ar iespēju mācīties arī attālināti, gan brīvā laika pavadīšanas vietās. Tāpat jārod iespējas strādāt pieaugušajiem, lai tie spētu pilnvērtīgi nodrošināt sevi un ģimeni. Ir arī seniori un cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuriem, neapšaubāmi, ir savas vajadzības. Visiem šiem cilvēkiem jānodrošina vieta dzīvošanai, ēdināšana, sociālā palīdzība, transporta loģistika, tāpat pašvaldībai jāveido arī budžeta rezerves. Pašvaldība šobrīd apzinājusi iespēju uzņemt ap 600 patvēruma meklētāju, paredzot tiem nodrošināt visu nepieciešamo. Citiem vārdiem sakot – šajā brīdī galvenā rūpe ir par cilvēkiem,” norādīja Lembergs.

Viņš atgādināja arī par savu pozīciju, par to, ka karš Ukrainā ir jāpārtrauc un kara vietā jābūt sarunām.

“Par šādu manu pozīciju es saņēmu asu publisku kritiku, kā arī draudus izslēgt mani no biedrības 4. maija Deklarācijas klubs, bet Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes deputāts Bruno Jurševics (JKP) apsaukāja mani par mēslu. Man ir patiess prieks, ka ar savu pozīciju neesmu vientuļš. Arī Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclers Olafs Šolcs ir par sarunām – Vācija un Francija pieprasīja no Krievijas tūlītēju uguns pārtraukšanu un uzstāja, ka vienīgais risinājums šai krīzei rodams sarunu ceļā starp Ukrainu un Krieviju. Godātie mani kritizētāji un apsaukātāji – vai jūs arī Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Vācijas kancleru Olafu Šolcu nosauksiet par mēsliem, jo viņi kara vietā vēlas sarunas?” komentēja politiķis.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *