MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Rēzeknē pie Latgales vēstniecības GORS notiks koncerts “Ukrainas Brīvībai”

Sestdien 19. martā plkst. 12.00 Rēzeknē pie Latgales vēstniecības GORS pazīstami Latvijas, Latgales mūziķi un kori veltīs savus priekšnesumus Ukrainas atbalstam, vienojoties labdarības koncertā “Ukrainas Brīvībai”. Koncertu organizē Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība un Rēzeknes novada pašvaldība, pēc mūziķa Ralfa Eilanda iniciatīvas.

Rēzeknē paredzētais koncerts, tāpat kā tas bija 25. februārī Rīgā pie Kongresu nama, ir brīvprātīgs kultūras nozares pārstāvju atbalsts Ukrainai. Visiem zināms, ka Ukraina šobrīd piedzīvo plaša mēroga Krievijas militāro agresiju. Mūzika un dziesmas, tautas kopā būšana ir saikne, kas vieno Latvijas un Ukrainas tautas, tā mēs šeit, Rēzeknē, varēsim paust atbalstu un reizē izteikt protestu pret agresiju, kas tiek realizēta Ukrainā, Eiropā.

Koncerta pirmajā daļā skanēs latviešu, ukraiņu tautas, kora dziesmas, klātesošos uzrunās Latvijā labi zināmais latviešu kino, teātra un operas režisors Viesturs Kairišs. Ar savu klātbūtni pagodinās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko. Pasākuma otrajā daļā uzstāsies pazīstami Latvijas un Latgales mūziķi.

Koncerta laikā cilvēki tiks aicināti ziedot visdažādākajos veidos – gan zvanot uz Ziedot.lv labdarības tālruni +371 90006086, gan ziedojot uz vietas naudas līdzekļus. Tāpat darbosies humanitārās palīdzības pieņemšanas punkts. Ukrainas karavīriem ir nepieciešamas marles saites, brūču spilventiņi, dezinfekcijas līdzekļi u.tml. Savukārt, Ukrainas bēgļu ģimenēm Rēzeknē nepieciešamo lietu sarakstu atradīsiet Facebook lapā “Palīdzība Ukraiņu ģimenēm Rēzeknē”.

Būsim kopā, dalīsimies emocijās un sirdssiltumā ar Ukrainas ļaudīm, kam tas ir ļoti nepieciešams brīdī, kad viņu zemē valda karš un iznīcība!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *