MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Karavīru dziesmām skanot noslēgsies J.Čakstes laukuma vasaras programma

Rīt, 14. augustā pulksten 21.00 bravūrīga kareiviskuma elpa pāršalks J.Čakstes laukumu, uz skatuves kāpjot vīru folkloras kopai “Vilki” ar koncertprogrammu “Vīru dziesmas cauri laikiem”. Krāšņo jūras, jūrnieku un karavīru dziesmām skanot, vīrišķīgais ansamblis centīsies klausītājos modināt mīlestību pret Latviju un tās kultūras mantojumu.

Ar nosaukumu “Vilki” folkloras kopa darbojas no 1992. gada, un savā jau vairāk kā divdesmit gadu ilgajā skatuves mūžā ansamblis ir apguvis ne mazums latviešu strēlnieku un karavīru dziesmas, saglabājot gan pierakstos nefiksējamu intonāciju un izpildījuma manieri, gan nepastarpināti pārņemot strēlnieku cīņas motivāciju un dzīves pozīciju.

Vīru kopas “Vilki” repertuārs pamatā sastāv no karavīru dziesmām no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Dziesmas repertuāram tiek meklētas E. Melngaiļa, A. Jurjāna, J. Vītoliņa un A. Krūmiņa savāktajos latviešu tautas mūzikas materiālos, turklāt liela daļa dziesmu pierakstītas no I pasaules kara, brīvības cīņu un II pasaules kara cīņu dalībniekiem.

Par svarīgāko darbības mērķi brašie folkloras kopas vīri izvirza latviešu karavīru dzīvesziņas izprašanu, bagātā kultūras mantojuma popularizēšanu un karavīru dziesmu klāsta nodošanu nākamajām paaudzēm.

Kopas sastāvā pašreiz darbojas 7 vīri, kuri katrs pieprot arī kādu no senajiem arodiem – apstrādā koku, ādu, gatavo senos mūzikas instrumentus, kaļ 10. – 13. gs. rotas. Arī liela daļa no ansambļa dalībnieku tērpiem ir pašu roku gatavoti – šūti krekli, vamži, ādas apavi, kaltas rotas.

Vīru ansamblis latviešu folkloras skanējuma daudzveidību demonstrē arī festivālos un koncertos ārpus Latvijas, tai skaitā Lietuvā, Azerbaidžānā, Vācijā, Gruzijā, Igaunijā, Kanādā, Beļģijā, Francijā, ASV un pat Austrālijā.

Liepājas Kultūras pārvaldes atgādina, ka šis šosezon ir pēdējais Jāņa Čakstes laukuma vasaras programmas ietvaros rīkotais bezmaksas koncerts un pateicas visiem apmeklētājiem, kas kopīgi baudīja vasarīgos piektdienas vakarus latviskās sajūtās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *