MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Burtnieku novadā gaidāmas raibas Lieldienas

Svētdien un pirmdien, 5. un 6. aprīlī, Burtnieku novadā svinēs Lieldienas! Svinības notiks novada pagastu centros, kur varēs apmeklēt dažādus koncertos, iesaistīties tradicionālajās izdarībās, bet Lieldienu zaķi ģimenes ar bērniem aicinās uz kopīgām dejām un rotaļām. Lai piedalītos atrakcijās, līdzi jāņem vārītas un krāsotas olas.

Burtnieku pagastā

Pūpolsvētdienā, 29. martā, plkst. 11:00 Burtnieku tūrismu informācijas punktā gatavosies Lieldienu svinēšanai. Kopīgi tiks apgūtas Lieldienu tradīcijas un olu krāsošanas noslēpumi. Ļauties ritmiskam deju solim varēs kopā ar folkloras kopu „Rota” un latvju danču meistari Daigu Kīnu. Ieeja bez maksas.

Pirmajās Lieldienās, 5. aprīlī, plkst. 12:00 Burtnieku pagasta kultūras centrā notiks Lieldienu koncerts. Ieeja bez maksas.

Ēveles pagastā

Svētdien, 5. aprīlī, plkst. 15:00 Ēveles pagasta tautas namā sāksies raibās Lieldienas: teātra izrāde, koncerts un olu krāsošana ar marmorēšanas krāsām. Ieeja bez maksas.

Matīšu pagastā

Svētdien, 5. aprīlī, plkst. 12:00 Matīšu pagasta centra laukumā pie baznīcas sāksies pasākums „Lieldienu karuselis”. Apmeklētāji varēs iesaistīties olu ripināšanā, izstādīt savas skaistākās Lieldienu olas izstādē, kā arī notiks tradicionālais „olu salūts”, bet tautas dziesmu zinātājus aicinās uz “Zaķa tribīni”. Notiks arī Matīšu pagasta kultūras nama pašdarbības kolektīvu koncerts. Ieeja bez maksas.

Savukārt no 9:00 līdz 15:00 „Lieldienu karuseļa” apmeklētāji pie vecās pasta mājas izstādē-tirdziņā varēs apskatīt un iegādāties biedrības „Dzinatare” rokdarbus un citu biedrību un mājamatnieku darbus. Dalībnieki tirdziņam – izstādei var pieteikties pie Ligitas Jenčas, tālr. 29697319.

Rencēnu pagastā

Otrajās Lieldienās, 6. aprīlī, plkst. 13:00 Rencēnu pagasta kultūras namā – Lieldienu koncerts. Ieeja bez maksas.

Valmieras pagastā

Otrajās Lieldienās, 6. aprīlī, plkst. 15:00 Valmiermuižas pils parkā iešūpot pavasari aicina Lieldienu zaķis un pīle. Ieeja bez maksas.

Vecates pagastā

Svētdien, 5. aprīlī, plkst. 10:00 Vecates estrādē Lieldienu svinētājus aicina uz „Pārsteigumu karuseli”. Sliktos laika apstākļus pasākums notiks Vecates pagasta kultūras centrā. Ieeja bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *