MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāji neatbalsta apvienošanas plānus

Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāji neatbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) plānoto administratīvi teritoriālo reformu, kas paredz pilsētas un novada apvienošanu, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc viņa sacītā, socioloģiskā aptauja rāda, ka ventspilnieki neatbalsta Ventspils pilsētas un novada apvienošanu; arī novada ļaužu vairākums neatbalsta robežu grozīšanu, kā rezultātā Ventspils kļūtu par otru lielāko Kurzemes novadu, kura iedzīvotāju skaits būtu 50 459 cilvēki.

“Protams, vēl ir jāskaidro, kādas tam visam ir sekas, un tad droši vien šī aina būs vēl dramatiskāka un sliktāka,” uzsvēra Lembergs.

“Ventspils novada domes pārstāvji labāk izprot novada vajadzības, kā arī problēmas, nekā to zina ventspilnieki,” atzina politiķis.

Viņš atgādināja, ka Ventspils pilsētas dome VARAM uzstādījusi 50 jautājumus saistībā ar novadu reformu, taču joprojām nav saņemtas atbildes ne uz vienu no jautājumiem. Pagaidām neesot pierādījumu tam, ka, grozot robežas, uzlabosies pakalpojumu kvalitāte un tiks pārvarētas pretrunas starp pilsētu un novadu.

Kā zināms, Ventspils, Jelgavas, Daugavpils un Rēzeknes novadu pašvaldības aicinājušas Valsts prezidentu, Ministru prezidentu un Saeimu apturēt teritoriālās reformas virzību pašreizējā Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) izstrādātajā piedāvājumā.

Četras administratīvi teritoriālas vienības, kas aptver lauku teritorijas bez pilsētām un veiksmīgi esot pierādījušas savu attīstību un ekonomisko izaugsmi, iestājas par secīgu, nesasteigtu un demokrātisku taktiku teritoriālās reformas modeļa ieviešanā. Pašvaldības atbalsta tādas administratīvi teritoriālas reformas īstenošanu, kur tās pirmsākumos ir noteiktas konkrētas darbības pašlaik pieaugošu reģionālu atšķirību mazināšanai.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *