MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Pašvaldību attīstība nevar notikt bez resursiem

Nākamā gada budžets samazinās pašvaldību pamatbudžetu ieņēmumus par gandrīz 100 miljoniem eiro, kaut gan administratīvi teritoriālā reforma paredzējusi strauju pašvaldību attīstību, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Latvijas Pašvaldību savienības diskusijas ar valdību, Lembergs norādīja, ka šo sarunu “sausais atlikums ir tāds, ka pašvaldības zaudē aptuveni 100 miljonus eiro un Ventspils pilsēta zaudē divus miljonus eiro.”

Pēc viņa sacītā, kamēr valsts budžeta tēriņi būtiski pieaug, pašvaldībās pieaug izdevumi. Jo vienlaikus pēc valdības un Saeimas lēmumiem paralēli minētajam samazinājumam pašvaldībām nākamgad savā pamatbudžetā jārod papildu līdzekļi, lai celtu garantētā minimālā ienākuma līmeni, paaugstinātu minimālo algu u.c.

“Samazinoties ienākumiem, izdevumi pieaug, jo ir mainīts trūcīgā statuss, maznodrošināto personu statuss, pieaug bērnudārzu pedagogiem algas, tiek paaugstinātas minimālās algas utt.,” klāstīja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, šī situācija notikusi laikā, kad veikta administratīvi teritoriālā reforma, kas paredz strauju attīstību: “Bet bez resursiem nekāda attīstība nevar būt!”

Kā zināms, Latvijas Pašvaldību savienība ir aicinājusi Saeimu rast risinājumu nākamā gada pašvaldību budžeta kritiskā samazinājuma kompensēšanai, norādot, ka būtiskākā nevienošanās ir par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu daļas samazināšanu piecu procentpunktu apmērā, kas kopumā samazina pašvaldību pamatbudžetu ieņēmumus par 90,9 miljoniem eiro.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *