MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Vasaras saulgrieži Jūrkalnes Ugunspļavā

 21. jūnijā plkst. 20 Jūrkalnes Ugunspļavā sāksies vasaras saulgriežu svinības kopā ar “Nepieradinātā folka orķestri”, Ventspils novada folkloras kopām un Saldus kapelu “Strops”.

Kopš 2010. gada Jūrkalne ir kļuvusi par Ventspils novada vasaras saulgriežu svinību centrālo vietu. 21. jūnijā gada garākā diena un īsākā nakts tiks pavadīta Ugunspļavā, kur ikviens ir gaidīts, lai dziedātu un dejotu kopā ar folkloras kopām, piedalītos saulgriežu rotaļās, tradīcijās un rituālos. Saulei norietot, pa jūras stāvkrastu tiek ripināts ugunsrats, un saulgriežu nakts turpinās.

Šogad Jūrkalnes Vasaras saulgriežos uzstāsies “Nepieradinātā folka orķestris”. Šajā pasaules mūzikas projektā tiek izmantota instrumentu dažādība – bungas, perkusijas, ģitāras, flautas, saksofons, akordeons, vijole, sintezatori, ukulele, lietuskoks, sanza un čells. Dažādu tautu mūzikā tiek meklēts kopīgais, radot kultūras vienotību.

Vakara skanējumu papildinās Ventspils novada folkloras kopas “Maģie Suiti”, “Pūnika, “Sītava”, “Kāndla, “Piltīn” un Ugāles folkloras kopa, bet par aizrautīgiem dančiem rūpēsies kapela “Strops” no Saldus. Saulgriežos gaisma pārspēs tumsu pat naktī, kad Ugunspļavā degs pūdele, lāpas, ugunskuri un arī kalēja Ainara Ruļļa izveidotās Ugunsdzirnavas, kas savu griezienu uzsāks pusnaktī.

Šie dabas svētki ir laiks, kad smelties mūsu senču zināšanas, izjust savu piederību dabai, kā arī gūt spēkus un enerģiju visai vasarai un gadam. Jūrkalnes Ugunspļava pulcēs ļaudis no tuvākas un tālākas apkārtnes, lai kopā piedzīvotu šīs nakts burvību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *