MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ieskandinot Līgosvētkus Bauskā

Tuvojoties gada maģiskākajiem un tradīcijām bagātākajiem latviešu svētkiem, Bauskas iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties Jāņu dienai veltītos pasākumos.

21.jūnijā, plkst. 11.00, Bauskā, Korfa dārzā, notiks Jāņu ielīgošanas pasākums, uz kuru īpaši būs gaidītas ģimenes ar bērniem. Uz ielīgošanu apmeklētājus aicinās pūtēju orķestris „Bauska”, bet par seno latviešu svētku tradīciju un rituālu iedzīvināšanu Korfa dārzā rūpēsies folkloras kopa „Trejupe”. Tāpat skatītāji varēs baudīt bērnu vokālā ansambļa „Sauleszaķi” un deju kopas „Līdumiņš” koncertu, bet svētku programmu vadīs atraktīvā bērnu pasākumu vadītāja Jogita Pūpola.

21.jūnijā tradicionālā Jāņu ielīgošana norisināsies arī Gailīšu pagastā, atpūtas kompleksā „Miķelis”, kur šogad ieplānota plaša koncertprogramma ar deju kolektīvu piedalīšanos. Arī šeit pulksten 13.30 svētkus ieskandinās pūtēju orķestris „Bauska”, bet pasākumu turpinās Gailīšu pagasta līnijdeju grupas „DreamDance” un „DreamDance junior”, Bauskas vidējās paaudzes deju kolektīvs „Biguļi”, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvs „Rundāle” un senioru deju kopa „Magnolijas” no Rundāles novada. Pasākuma apmeklētāju ērtībām plkst.13.00 būs nodrošināts autobuss maršrutā Pāce – Krievgaļi – Virši, kas plkst.16.00, pēc koncerta noslēguma, dosies atpakaļ Pāces virzienā.
Savukārt 23.jūnijā, plkst. 23.00, līgotāji būs gaidīti Bauskas Pilskalna estrādē, kur visas gada īsākās nakts garumā degs lielais Bauskas Jāņu ugunskurs un zaļumballē latviešu estrādes populārākās dziesmas izpildīs grupa „Pārmaiņu vējš”. Pēc tautas ticējumiem, Jāņugunij piemīt sevišķs noslēpumains spēks, un tās gaismā pabijušie cilvēki, tāpat kā apspīdētie lauki un tīrumi iegūst spēku, veselību un auglību!

Ieeja pasākumā bez maksas, un apmeklētāji tiek laipni aicināti ņemt līdzi tradicionālās svētku uzkodas!

Ielīgošanas un Jāņu pasākumi citur Bauskas novadā:

15.jūnijā plkst.17.00 Jauncodē, bet plkst.18.30 Codē notiks ielīgošanas koncerts.
20.jūnijā plkst.15.00 pie Grenctāles Kultūras nama sadarbībā ar Grenctāles bibliotēku notiks radošā pēcpusdiena “Ielīgoju Jāņu dienu” ar rotaļām un daudzveidīgām aktivitātēm, vainagu pīšanu un kokgriezumu darbnīcu.
21.jūnijā plkst.22.00 Dāviņu pagastā pie kultūras centra “Dāvis” (lietus gadījumā – kultūras centrā) notiks Līgo ieskaņas balle deju un disko mūzikas ritmos.
22.jūnijā plkst.17.00 Mežotnes pagasta „Līgo dārzā” notiks Jāņu ielīgošanas pasākums, bet plkst. 22.00 – zaļumballe.
23.jūnijā plkst. 12.00 Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā, bet plkst. 14.00 pie veikala „Dālderi” notiks ielīgošanas pasākums.
23.jūnijā plkst. 22.00 Brunavas pagasta Budbergas parka estrādē notiks Līgo – Jāņu nakts ballīte.
23.jūnijā plkst.22.00 Mežotnes Daudzfunkcionālā centra „Strēlnieki” parkā notiks Līgo svētku zaļumballe.
23.jūnijā plkst.22.00 Gailīšu pagasta “Pīrāgu” estrādē notiks Līgo balle.
23.jūnijā plkst.22.00 pie Īslīces Kultūras nama notiks Jāņu nakts zaļumballe ar duetu „Uzmini nu?”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *