MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Valmierā pirmizrādi piedzīvos spēfilma “Plūdi un saulgrieži Straumēnos”

10. jūnijā Valmieras drāmas teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisoru Viestura Meikšāna un Dzintara Dreiberga uzņemtā spēlfilma “Plūdi un saulgrieži Straumēnos”. Filmas pamatā ir Viestura Meikšāna 2010.gada iestudējums Valmieras teātrī.

Kā norāda filmas režisors Viesturs Meikšāns, tad lai arī filmas pamatā ir pēc Edvarta Virzas poēmas „Straumēni” tapušais iestudējums, tas nekādā gadījumā nav izrādes ieraksts. Ideja saglabāt izrādi dzīvu arī pēc tās skatuves mūža beigām, bet pavisam citādākā veidā radusies kinorežisoram Dzintaram Dreibergam. Tāpēc spēlfilmā ir divu režisoru – gan Meikšāna, gan Dreiberga – skatījums.

Kā skaidro Viesturs Meikšāns,  spēlfima ir saglabājusi viņa paša personisko skatījumu uz Virzas romānu, bet kinorežisora attieksme tai piešķīrusi citādāku atmosfēru. Daudz vairāk jūtams Virzas teksts, kas uzvedumā bija tikai viens no izteiksmes līdzekļiem. Filma ir izrādes koncentrāts, gan vēstījuma, gan atmosfēras ziņā. Spēlfilmā jūtamā teātra klātbūtne rada ļoti interesantu un savdabīgu poētiku, kas brīnišķīgi atklāj Virzas pasauli. Režisors to sauc par savādu latviešu poētisko kino.

Spēlfilmā piedalās izrādes ansamblis – Ilze Lieckalniņa, Inese Ramute, Inga Siliņa, Māris Bezmers, Ingus Kniploks, Mārtiņš Meiers, Oskars Morozovs un Ģirts Rāviņš.

Ieeja – bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *